spravy.sk spravy.sk

Renault vraj dopláca na takmer mesačné odstavenie veterného tunela
zdroj: Renault

Renault vraj dopláca na takmer mesačné odstavenie veterného tunela

Renault už niekoľko rokov prevádzkuje vlastný továrenský tím, ale aj keď sa očakávalo, že postupne začne výraznejšie napredovať, akosi sa tak nedeje. Aktuálne vraj za spomalenie vývoja môže niekoľko-týždňové odstavenie veterného tunela, ktorý prešiel modernizáciou.

Potreba vylepšenia aerotunela sa vraj ukázala v prvej polovici sezóny a v Enstone dlho neváhali. Zariadenie vypli na približne mesiac a výrazne ho vylepšili.

"Problém poznáme. Predné krídla sú mimoriadne citlivé," uviedol šéf tímu Cyril Abiteboul v rozhovore pre Motorsport.com a vzápätí zdôraznil, že ide o spôsob "komunikácie" predného krídla s podlahou, prípadne s karosériou auta a všetkými ďalšími jeho súčasťami. "Všetko je to super-citlivé a vo veternom tuneli to vieme pochopiť."

"Veterný tunel sme zatvorili na dlhšie, ako len na povinnú letnú prestávku. Malo to svoj vplyv na vývoj. Pracovali sme na viacerých projektoch, ktoré sa tak omeškali, ale išlo o potrebnú investíciu. Ak sa chceme dostať na úroveň, o akej uvažujeme, tak tieto veci musíme spraviť..."

V konečnom dôsledku majú na veci svoj podiel ešte aj predchádzajúci majitelia stajne. "Siaha to až k predchádzajúcim vlastníkom, ktorí investovali len veľmi málo. My sme to následne odkladali, odkladali a odkladali, ale už sme to museli spraviť."

"Rok 2021 je už za rohom a potrebujeme byť pripravení po všetkých stránkach. A to aj v tom prípade, ak tieto veci spôsobia obmedzenie tohtoročného vývoja," dodal Abiteboul.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac