spravy.sk spravy.sk

F1 si špeciálnym festivalom uctí Ayrtona Sennu
zdroj: McLaren

F1 si špeciálnym festivalom uctí Ayrtona Sennu

Formula 1, Heineken a rodina legendárneho Ayrtona Sennu, si špeciálnym festivalom fanúšikov v Sao Paule, pripomenú život trojnásobného majstra sveta. Takýmto spôsobom chcú vzdať hold neuveriteľnému dedičstvu, ktoré po ňom ostalo nielen v samotnej F1, ale aj celkovo v Brazílii.

Podujatie bude súčasťou série aktivít vedených spoločnosťou Heineken a uskutoční sa v rámci pripomínania si 25. výročia jeho smrti. V sobotu 9. novembra v parku Ibirapuera od 12:00 h začne bohatý program, ktorý bude pre fanúšikov dostupný zadarmo. 

Tí si tak budú môcť, okrem iného, naživo pozrieť súčasné monoposty tímov Mercedes a Renault. Podľa informácií by sa na festivale mali zúčastniť aj Emerson FittipaldiFelipe Massa, ktorí budú jazdiť na Sennových historických monopostoch, ako napr. Toleman TG184, v ktorom v roku 1984 debutoval a na kultovom zlato-čiernom Lotuse 97T, na ktorom v roku 1985 získal svoje prvé víťazstvo.

Okrem toho bude súčasťou aj koncert a iné špeciálne aktivity, napr. preteky Esports racing a tzv. pit-stop challenge. 

„Senna je skutočnou legendou nášho športu a jeho odkaz je obrovský a inšpirujúci. Je nám cťou priniesť F1 do ulíc Sao Paula, aby sme oslávili jeho život, a to, čo urobil pre brazílsky národ. Brazília má v rodine Formuly 1 osobitné miesto a sme radi, že sa toto podujatie uskutoční týždeň pred Veľkou cenou Brazílie,“ uviedol Sean Bratches, ktorý je generálnym riaditeľom komerčných záležitostí, pre f1.com

„Je to veľmi špeciálny rok, keď si pripomíname 25. výročie od toho, čo nás navždy opustil. V spolupráci s rodinou sme priniesli kampaň #ObrigadoSennaaby sme oslávili život a odkaz najväčšej modly v Brazílii,“ priblížil Guilherme Retz, manažér značky Heineken.

Bianca Sennová, neter legendárneho jazdca a súčasne riaditeľka Inštitútu Ayrtona Sennu si myslí, že to bude nezabudnuteľný deň pre všetkých jeho fanúšikov. „Príležitosť vidieť zblízka historické autá, ktoré boli súčasťou jeho najlepších momentov v F1, bude neuveriteľná,“ uzavrela. 

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ayrton Senna

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac