spravy.sk spravy.sk

V McLarene pre sezónu 2020 pozmenia koncept auta
zdroj: TASR/AP

V McLarene pre sezónu 2020 pozmenia koncept auta

McLaren sa zrejme stane najlepším tímom „zvyšku sveta“ v sezóne 2019, aj keď tento pomyselný titul ešte musia potvrdiť v záverečných štyroch víkendoch. To znamená, že partiu z Wokingu čaká v ročníku 2020 veľká výzva, priblížiť sa najlepšej trojke.

Túto úlohu mal pred sebou v tejto sezóne francúzsky Renault, no aktuálne pomerne vysoko prehráva so svojim vlastným zákazníkom. McLaren vedie o 34 bodov a hoci sa partia Cyrila Abiteboula nevzdáva, dotiahnuť takúto stratu za štyri víkendy znie ako herkulovská úloha. Vo Wokingu majú pre budúci rok vytýčený jasný cieľ, dobehnúť najlepšie tri tímy.

„Stále prinášame drobné vylepšenia do ďalších pretekov tejto sezóny, pracujeme však naplno aj na aute pre sezónu 2020,“ povedal boss McLarenu Anderas Seidl po japonskom víkende. Napríklad vo Ferrari sa už nechali počuť, že vyskúšali niektoré nápady, ktoré plánujú pre sezónu 2020, vo Wokingu sú však skôr opatrní.

„Nedávalo by to zmysel,“ pokrútil hlavou Seidl. „Máme nejaké veci na vyskúšanie ešte na tohtoročnom aute. Pravidlá budú viac-menej rovnaké, takže môžete určité nápady preniesť aj na budúcoročné auto, ale nie je to tak, že by sme vymýšľali niečo pre svoje budúcoročné auto a zároveň to skúšali na trati.“

„Na najlepšie tímy strácame, takže sa pokúsime dosiahnuť veľký, alebo aspoň badateľný pokrok. To znamená, aspoň čiastočne zmeniť koncept auta.“

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac