spravy.sk spravy.sk

Tost: S pilotmi je potrebné pracovať po dobu troch rokov
zdroj: Toro Rosso Content Pool

Tost: S pilotmi je potrebné pracovať po dobu troch rokov

Netrpezlivo čakáme na rozhodnutie Red Bullu o podobe jazdeckej zostavy v sezóne 2020. Vyberať sa bude medzi Alexandrom Albonom a Pierrom Gaslym. Jeden z nich sa stane tímovým kolegom Maxa Verstappena v budúcej sezóne.

Momentálne všetko nasvedčuje tomu, že voľba padne na Albona. Britsko-thajský pretekár odjazdil vynikajúcu Veľkú cenu Japonska a prvýkrát sa dokázal vyrovnať Maxovi Verstappenovi aj v kvalifikačnom tempe. V staronovom pôsobisku však veľmi zaujal aj Gasly, ten má od Veľkej ceny Belgicka na konte už desať bodov, o štyri viac, než Daniil Kvjat.

Vyzerá to teda tak, že v budúcom roku uvidíme v Red Bulle duo Verstappen – Albon, v Toro Rosso (po novom Alfa Tauri) zase tandem Kvjat – Gasly. Boss tímu z Faenzy Franz Tost by s takýmto rozhodnutím bol spokojný.

„V mnohom mi to uľahčí život, obaja toho totiž vedia veľa a ja ich nemusím nič učiť,“ povedal Tost pre francúzske Auto Hebdo. „Šli obaja do Red Bullu príliš skoro? Ja často hovorím, že s pilotmi je potrebné pracovať po dobu troch rokov.“

„Uvidíme, ako sa napokon rozhodnú v hlavnom tíme, obaja sú veľmi rýchli a my sme s ich prácou spokojní. Osobne dúfam, že Daniil a Pierre s nami budú pokračovať aj v roku 2020. Rozhodnutie bude oznámené koncom októbra po Veľkej cene Mexika,“ povedal Tost.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Franz Tost

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac