spravy.sk spravy.sk

Petrobras sa rozišiel s McLarenom. Nahradí Brazílčanov poľský Orlen?
zdroj: TASR

Petrobras sa rozišiel s McLarenom. Nahradí Brazílčanov poľský Orlen?

Petrobras patrí medzi najväčšie a najbohatšie spoločnosti na svete. Brazílska firma, ktorej väčšinovým vlastníkom je sám štát, sa dlhodobo angažovala vo svete motoršportu. Ich hlavným cieľom bolo finančne podporovať brazílske pretekárske talenty a sponzorskými peniazmi im pomôcť do Formuly 1.

Ropná spoločnosť v roku 2018 podpísala monštruóznu sponzorskú zmluvu s tímom McLaren, v ktorej sa zaviazala v nasledujúcich piatich rokoch vyplatiť britskému tímu ohromných 782 brazílskych reálov, čo je v prepočte približne 170 miliónov eur. 1 .januára však do úradu brazílskeho prezidenta nastúpil nový muž, Jair Bolsonaro, ktorý sa nijak netajil tým, že chce z tejto dohody vycúvať.

„Na základe rozhodnutia našej vlády teraz hľadáme spôsoby, ako túto zmluvu ukončiť,“ napísal Bolsonaro na sociálnej sieti.

Brazílske ministerstvo hospodárstva tento týždeň uviedlo, že došlo k oficiálnemu rozviazaniu kontraktu. „Neospravedlniteľná sponzorská dohoda spoločnosti Petrobras s tímom Formuly 1 McLaren v hodnote 163 miliónov libier, bola oficiálne ukončená,“ stojí vo vládnom dokumente. Samotná stajňa sa k celej situácii ešte nevyjadrila.

„Toto sú dôverné obchodné záležitosti, ktoré v tomto momente nemôžeme komentovať,“ uviedol hovorca McLarenu, ktorého cituje Motorsport.com.

Tieto informácie sa k nám dostávajú vo veľmi zaujímavom čase. Nového partnera vo Formule 1 totiž hľadá poľská spoločnosť PKN Orlen. Niektoré indície naznačujú, že Poliaci rokujú s McLarenom o sponzorskej zmluve, ktorá má nahradiť peniaze Petrobrasu. Portál RaceFans však nedávno uviedol, že Orlen tiež rokuje s tímami Racing Point a Haas. Boss amerického tímu Günther Steiner sa mal údajne so zástupcami poľskej spoločnosti stretnúť vo Varšave. Všetky spomínané tímy vraj ponúkajú Robertovi Kubicovi miesto testovacieho a simulátorového jazdca.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac