spravy.sk spravy.sk

Seidl: V posledných troch, štyroch víkendoch sme mali najsilnejšie auto
zdroj: McLaren

Seidl: V posledných troch, štyroch víkendoch sme mali najsilnejšie auto

McLaren je štyri veľké ceny od zisku pomyselného primátu najlepšieho zo „zvyšku sveta“. Na piaty Renault má momentálne komfortný 34-bodový náskok. Podľa šéfa tímu Andreasa Seidla má tím všetko vo svojich rukách, takmer isté štvrté miesto môže stratiť len vlastnou vinou.

McLaren svoj bodový náskok v Japonsku dokázal navýšiť, aj keď len o jediný bodík. Podarilo sa to vďaka ďalšiemu fantastickému výkonu Carlosa Sainza. Ten prešiel cieľom na piatej priečke, čo sa mu v tejto sezóne podarilo už tretíkrát.

„Pre nás je len dobré, že sme dokázali opäť zapísať viac bodov, než Renault a zvýšiť náskok na najbližších súperov,“ povedal šéf tímu Andreas Seidl.

„Myslím, že to čo sme videli, bolo len nasledovanie trendu, ktorý sme zaznamenali v posledných troch, štyroch víkendoch, kde sme mali jednoznačne štvrté najrýchlejšie auto. Všetko je v našich rukách, ku koncu sezóny si musíme naše štvrté miesto poistiť. Bol by to pre náš tím skvelý úspech.“

„Rovnako dôležité je pokračovať naplno vo vývoji budúcoročného auta a urobiť ďalší krok.“

Seidl
tiež v Japonsku novinárom poodhalil, že McLaren bude pokračovať v drobných zmenách na aute až do konca roka. Skúšať rôzne experimenty smerom k budúcoročnému monopostu však tím nebude. Pre rok 2020 McLaren tiež trochu pozmení koncept svojho auta.

„Budeme pokračovať vo vylepšovaní auta, pokračovať v snahe mu porozumieť lepšie a lepšie. Posledný víkend fungovalo naozaj veľmi dobre,“ povedal Seidl.

„Som tiež spokojný s tým, ako sme túto nedeľu zrealizovali, keďže tá bola v porovnaní s ostatnými dosť odlišná. Všetci sme zvyknutí na pevne stanovený program, takže to bola trochu výzva, aj keď to bolo rovnaké pre všetkých,“ dodal boss McLarenu.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac