spravy.sk spravy.sk

O’Ward vyjadril Helmutovi Markovi veľký rešpekt. Pripojí sa k McLarenu?
zdroj: Patricio O'Ward twitter

O’Ward vyjadril Helmutovi Markovi veľký rešpekt. Pripojí sa k McLarenu?

Patricio O’Ward pred pár dňami ukončil svoje pôsobenie v jazdeckej akadémii Red Bullu. Dôvodom pritom neboli neuspokojivé výsledky. Mladý Mexičan sa chce plne sústrediť na IndyCar, nebolo by teda logické zotrvávať s Red Bullom, ktorý si primárne chce vychovať mladých jazdcov pre účinkovanie vo Formule 1.

Pre O’Warda to bola vskutku bohatá sezóna. V jej priebehu si vyskúšal IndyCar, Formulu 2 aj japonskú Super Formulu. Nedávno uzrela svetlo sveta informácia, podľa ktorej bol z akadémie Red Bullu prepustený a v poslednom podujatí sezóny japonskej formulovej série ho nahradí Jüri Vips.

V tom čase generálny manažér tímu Arrow McLaren SP Taylor Kiel oznámil, že zástupcovia americkej strany navštívili továreň britského tímu vo Wokingu, a budú hosťami McLarenu počas nadchádzajúcej Veľkej ceny Mexika a Veľkej ceny Spojených štátov.

Padlo teda podozrenie, či stajňa v priebehu týchto podujatí neoznámi O’Warda ako druhého jazdca, čím by sa stal kolegom Jamesa Hinchcliffa. „Nebudeme komentovať jazdecké otázky, chceme len sledovať fungovanie tímu. Ešte sme sa s nikým nedohodli a nevieme, kto bude za tím jazdiť,“ zmietol Kiel dohady pre Motorsport.com.

Na druhú stranu O‘Ward sa na sociálnej sieti vyjadril, že oznámenie jeho ďalšej budúcnosti príde čoskoro.

„Môj odchod z akadémie Red Bullu bol naplánovaný v novembri, ale Dr. Helmut Marko mi zavolal a povedal: ,hej, máš možnosť pretekať v IndyCar, ber ju. To je tvoja budúcnosť‘. Čo si naozaj cením,“ povedal O’Ward na margo svojho odchodu pre portál RACER.

Mexičan začal poslednú sezónu v IndyCar. Ale po tom, čo ho najal Red Bull opustil Ameriku, aby začal naháňačku za superlicenciou. Jeden víkend strávil vo Formule 2, potom sa presunul do japonskej Super Formuly. Zdalo sa, že O’Ward by mohol získať dostatok bodov pre pretekanie vo Formule 1, FIA však znížila počet licenčných bodov pre Indy Lights (O’Ward v tejto sérii získal v roku 2018 titul), čím sa mu kráľovná motoršportu vzdialila.

„FIA nás hodila pod autobus,“ povedal O’Ward rozhorčene. „Ak mám byť úprimný, potrebujem jazdiť niekde, kde si zarobím, takže Formula 2 to nebola. A ak nemôžem pretekať vo Formule 1, chcem ísť do IndyCar. Dr. Marko mi zavolal a povedal, že je to ťažké, pretože nemám žiadne body a neexistovala cesta, ako mi superlicenciu zaistiť.“

„Naučil som sa, že pretekanie nie je vždy nádherné, chcem však poďakovať Red Bullu za príležitosť. Spoznal som osobnosť Helmuta Marka a dôvod, prečo má taký úspech. Patrí mu aj jeho tímu veľký rešpekt,“ dodal O’Ward.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac