spravy.sk spravy.sk

Verstappen: S Danielom to bola ideálna situácia
zdroj: Red Bull Content Pool

Verstappen: S Danielom to bola ideálna situácia

Po tom, čo Red Bull opustil Daniel Ricciardo čelí tím jazdeckej nestabilite. V tíme dominuje Max Verstappen, no pre vývoj auta a dlhodobé smerovanie potrebujete, aby odvádzali vyrovnané výkony obaja piloti.

Red Bull musel aj v tomto roku zamávať druhému miestu v pohári konštruktérov. Ferrari momentálne disponuje 110-bodovým náskokom, za ktorý vďačí najmä mimoriadne vyrovnanej jazdeckej dvojici. Ešte nie je isté, kto bude tímovým kolegom Maxa Verstappena v budúcej sezóne, vieme len, že jeden z dvojice Alexander Albon – Pierre Gasly.

„Chcem niekoho, kto so mnou dokáže súperiť a posunie ma vyššie. Myslím, že s Danielom som bol v ideálnej situácii. Keď som sa pripojil k tímu, bol som skôr ako nováčik, kým on tam bol už niekoľko rokov. Tak sa môžete učiť a rásť, od určitého bodu to ale začalo byť ťažké aj preňho, pretože sme boli veľmi blízko seba,“ odpovedal Max Verstappen na otázku, koho by si v budúcej sezóne prial za tímového kolegu.

„Koniec koncov, bolo to lepšie aj pre samotný tím. Chcete niekoho, kto pracuje rovnakým spôsobom v záležitostiach nastavenia a vecí, ktoré od auta požaduje. Tak dokážete monopost vyvíjať omnoho lepšie.“

„V piatky môžete autá nastaviť odlišne, pretože máte istotu, že dostanete od pilotov tie správne informácie. Takéto veci sú veľmi dôležité ako pre mňa, tak pre tím,“ povedal Holanďan.

Max má v tejto sezóne už druhého tímového kolegu. Zdá sa, že Alexander Albon sa dokázal s Red Bullom zžiť lepšie, než jeho predchodca Pierre Gasly a práve britsko-thajský pretekár bude pravdepodobne jeho tímovým kolegom aj v sezóne 2020.

„Myslím, že sa zlepšuje. Iste, toto je jeho prvý rok vo Formule 1, takže od neho nemôžete očakávať, že pôjde všetko výborne. To isté sa týka jeho spätnej väzby a podobne. No podľa mňa mu to doteraz išlo dobre,“ povedal Verstappen.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac