spravy.sk spravy.sk

Seidl je proti skráteniu víkendu, Abiteboul by sa zmene nebránil
zdroj: McLaren

Seidl je proti skráteniu víkendu, Abiteboul by sa zmene nebránil

Japonský tajfún Hagibis priniesol do kolotoča Formuly 1 zaujímavú diskusnú tému. Mohol by sa tradičný trojdňový víkend skrátiť na dva dni? Myšlienka dňa voľna navyše sa pozdávala najmä pilotom, no nič také vraj v dohľadnej dobe očakávať nemáme.

„Nie, nie som zástanca tejto myšlienky, pretože podľa mňa je dobré odjazdiť kvalifikáciu v sobotu. Potom nasledujú tímové porady a taktiež analýzy zvonku,“ povedal boss McLarenu Andreas Seidl.

„Skôr by som bol za to, aby sa náš program o čosi zhustil, čo je aj predmetom diskusie. Nemyslím si však, že je dobrý nápad odjazdiť všetko v jeden deň.“

„Najväčším problémom je samozrejme čas. Ak by ste mali nejaký veľký problém, potrebujete vymeniť príslušné komponenty,“ povedal Seidl.

Jedným z tých, ktorí potrebovali v Japonsku vymeniť po kvalifikácii nejaké diely, bol tím Renault. Paradoxne však sa šéfovi francúzskeho tímu Cyrilovi Abiteboulovi skrátenie víkendu pozdáva. „Áno, celkom sa mi to páči,“ povedal pre Motorsport.com.

„Nakoniec to nebolo také zlé, ale naopak, celkom pozitívne,“ naráža Abiteboul na úspešné účinkovanie jeho tímu v pretekoch. „FIA nám povolila opravy, čas bol však obmedzený, no naši ľudia odviedli úžasnú prácu. Vytvára to určitý tlak, aj trochu chaosu, ale pravdupovediac to bolo veľmi zaujímavé.“

Aj keď víkend v Suzuke a tajfún Hagibis započali diskusiu o možnom skrátení víkendu na dva dni, zmena sa zdá skôr nepravdepodobná. Na stole je možná zmena formátu víkendu, jeho skrátenie na dva dni zjavne nebude predmetom rokovaní.

„Je pravdou, že deň podobný nedeli v Suzuke ponúka skvelú šou za niekoľko krátkych hodín, ale niečo také by poslalo preteky sprievodných sérii do skorších dní. Po dôkladnej analýze sme sa zhodli, že najlepším riešením je zotrvať na troch dňoch, revidovať piatkový program, no sobotnú kvalifikáciu a nedeľné preteky ponechať nezmenené,“ napísal vo svojom tradičnom stĺpčeku technický riaditeľ Formuly 1 Ross Brown.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Pravidlá

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac