spravy.sk spravy.sk

Renault nebude naháňať nových zákazníkov
zdroj: Renault

Renault nebude naháňať nových zákazníkov

Renault prišiel v tomto ročníku o svojho jediného zákazníka. Končiac sezónou 2020 bude jediným užívateľom pohonných jednotiek továrenský tím. Doterajší odberateľ, McLaren, bude od roku 2021 používať motory Mercedes.

Nie je pritom pravdepodobné, že by Renault dokázal nájsť na štartovom rošte náhradu. Všetky ostatné súkromné tímy majú pouzatvárané dlhodobé kontrakty o dodávkach motorov i súčiastok. V priebehu tohto roka sa síce šuškalo, že s Renaultom podpíše novú zmluvu Williams, britský tím ale napokon predĺžil so svojim súčasným dodávateľom až do roku 2025.

„Veľmi dobre vieme, aké dohody sú pouzatvárané naprieč štartovým poľom,“ povedal boss Renaultu Cyril Abiteboul. „Je tu množstvo dlhodobých partnerstiev, mnohé existovali už v čase, keď sme sa vrátili do tohto športu.“

„Williams a Racing Point sú veľmi lojálnymi partnermi Mercedesu. To isté platí pre Haas s Ferrari a Red Bull s Toro Rosso a Hondou.“

„Pozrieme sa na to, aké máme možnosti, nie sme však vôbec zúfalí. Pôjdeme po možných príležitostiach len ak budú reálnym alebo potencionálnym strategickým partnerstvom,“ povedal Abiteboul.

Zdá sa, že Renault v dohľadnej dobe ani žiadneho partnera nenájde. Aktuálne platné zmluvy o dodávke motorov majú dlhodobý charakter a aj keby rok 2021 „privial“ do Formuly 1 nové tímy, Ferrari, Mercedes a Honda budú pripravení dodať im svoju techniku.

„Našim problémom je možno to, že sme príliš naivní. Nikdy sme dodávanie motorov nepovažovali za spôsob, ako získať kontrolu nad tímami. Koľkokrát sme videl, žei McLaren, Red Bull alebo Toro Rosso hlasovali inak, ako my,“ povedal Abiteboul.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac