spravy.sk spravy.sk

Magnussen: Cítim, že si zaslúžim miesto v top tíme
zdroj: TASR

Magnussen: Cítim, že si zaslúžim miesto v top tíme

Dánsky pilot v službách tímu Haas Kevin Magnussen má povesť nekompromisného traťového „zabijaka“. Rodák z Roskilde je však tiež veľmi rýchlym jazdcom. Vo svojej práci pilota Formuly 1 sa už plne etabloval, na konte má takmer stovku veľkých cien.

„Cítim, že patrím k tým pilotom, ktorí si zaslúžia miesto v top tíme,“ povedal Kevin Magnussen pre dánske noviny BT, na ktoré odkazuje portál Grandprix247.com. „Ako to ale cítite nie je dôležité. Jediné, čo môžem urobiť, je odvádzať výsledky a dúfať, že ľudia okolo mňa mi otvoria dvere. Stále mám len 27 rokov, takže si myslím, že mám ten správny vek i skúsenosti.“

Dánsky pilot patrí k stáliciam tímu Haas. Budúca sezóna bude už jeho štvrtou v americkej stajni a šiestou v kariére. Za ten čas si vybudoval povesť stabilného a vyrovnaného jazdca. Zmluvu má platnú do roku 2020, čo bude potom, zostáva vo hviezdach. „Rád by som v roku 2021 dostal tú najlepšiu možnú sedačku, ale v súčasnosti na to veľmi nemyslím,“ povedal.

Magnussen
má tiež naprieč štartovým poľom povesť tvrdého pretekára, ktorý sa nebojí vystrčiť ostré lakte. Vďaka tomu si vybudoval povesť akéhosi „zlého muža“.

„Nebola to žiadna úmyselná stratégia, nebolo to tak, že som si chcel získať rešpekt. Na pravidlá sa pozerám rovnako, ako na biele čiary na trati, čím bližšie k ním ste, tým rýchlejšie idete,“ popísal svoj jazdecký štýl Magnussen.

„Nie je potrebné dávať bielym čiaram nejaký priestor. Nepozerám sa na to, čo sa o mne hovorí a píše, jediné názory, ktoré potrebujem počuť, sú tie od mojich šéfov a môjho tímu,“ uzavrel Dán.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Kevin Magnussen

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac