spravy.sk spravy.sk

Grosjean nie je príliš presvedčený o správnosti vegánstva
zdroj: Haas

Grosjean nie je príliš presvedčený o správnosti vegánstva

Lewis Hamilton v priebehu minulého týždňa opäť raz rozvíril pokojné vody. O slovo sa prihlásil prostredníctvom Instagramu a zdôraznil, že ľudstvo je na pokraji vyhynutia, respektíve k nemu nezadržateľne smeruje. Riešením je vraj prechod na vegánstvo.

Jeho pretekársky konkurent Romain Grosjean však o správnosti tohto riešenia nie je príliš presvedčený. Minimálne z hľadiska športu má pocit, že takáto strava by mu nedodala potrebnú výživovú hodnotu.

"Keď ste športovcom, tak ja si myslím, že vegánstvo je vlastne negatívne," uviedol Grosjean, ktorého slová cituje stránka RaceFans. "Podľa mojich informácií bolo niekoľko príkladov vytrvalostných športovcov, ktorí sa dali na vegetariánsku alebo vegánsku stravu, ale s vegánstvom museli skončiť, pretože vo svojom systéme nemali dostatok výživových hodnôt pre vysoké zaťaženie."

Rodený Švajčiar je známy svojom záľubou v kuchárčení a spolu s manželkou Marion napísal dokonca aj kuchársku knihu. Zdôraznil, že vegánsku stravu absolútne rešpektuje a "v niektorých ohľadoch chutí celkom dobre". Prejsť sa na ňu však nechystá.

Celkovo ho potešilo, že od roku 2019 boli vo Formule 1 upravené pravidlá a nemusí si dávať taký pozor na váhu. "Ale aj tak nejem tak veľa, ako budem po skončení kariéry," usmial sa. "Nové pravidlá boli z hľadiska váhy a zdravia ako takého dobré. Mohli sme trochu pribrať, čo pomôže aj nášmu zdraviu."

"Po stránke stravy si však aj tak dávam pozor. Určite ma neuvidíte jesť napríklad hranolky a podobné veci, pred pretekmi si nedám pivo. Nie som však ani vegán a ani vegetarián," dodal Romain Grosjean.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac