spravy.sk spravy.sk

Kehmovej je Micka až ľúto: Mal neskutočné množstvo smoly
zdroj: Ferrari Driver Academy

Kehmovej je Micka až ľúto: Mal neskutočné množstvo smoly

Mick Schumacher onedlho ukončí svoju premiérovú sezónu vo Formule 2 a vyzerá to tak, že sa nedostane ani do top 10. Pred posledným víkendom je totiž až dvanásty, na svojom konte má len 51 bodov, pričom istý šampión Nyck de Vries už 266.

Tento výsledok však do určitej miery skresľuje. Začiatok ročníka nemal najlepší, ale potom sa prebral a patril medzi lepších pretekárov. Na Hungaroringu dokázal zvíťaziť, ale začalo sa obdobie neuveriteľnej smoly: na jeho obľúbenom okruhu v Spa boli obe podujatia zrušené a následne sa mu prihodilo azda všetko, čo si dokázal predstaviť.

"Dúfajme - a vlastne som si tým istá - že sa skôr či neskôr dostane do Formuly 1. Dúfam, že skôr," povedala jeho manažérka Sabine Kehmová pre Die Welt. "Som presvedčená o tom, že mu to tam pôjde veľmi dobre. Myslím si, že už doteraz odvádzal skvelú robotu."

"Mal veľmi nešťastnú sezónu, pre Micka bola ozaj tvrdá. Musím povedať, že niekedy mi je ho až ľúto; mal neskutočné množstvo smoly. Ale na druhej strane platí aj to, že sa ešte má čo učiť."

"Mick je veľmi dobrý v tom, aby sa veciam dostal na koreň a aby ich vedel rozanalyzovať. Dokáže sa z nich poučiť a prispôsobiť sa okolnostiam. Napokon si môžem len želať, že sa z neho stane majster sveta Formuly 1. Sám si to želá a práve na tom aj pracuje," dodala Kehmová.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mick Schumacher

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac