spravy.sk spravy.sk

Williams dá Latifimu ďalšie tri piatkové príležitosti
zdroj: Twitter/Williams

Williams dá Latifimu ďalšie tri piatkové príležitosti

Vieme, že vo Williamse aj v budúcom roku ostane George Russell a súčasne vieme aj to, že Robert Kubica z tímu odíde. Stajňa tak hľadá jeho náhradu a čoraz reálnejšie to vyzerá tak, že ňou bude Nicholas Latifi.

Kanaďan, ktorý je pred posledným víkendom F2 na druhom mieste za už istým šampiónom Nyckom de Vriesom, sa môže tešiť na ďalšie tri účasti v piatkových tréningoch. Stane sa tak v Mexiku, USA i v Brazílii, takže vo všetkých troch víkendoch, ktoré reálne prichádzajú do úvahy - v Abú Zabí totiž bude pretekať v F2.

"Som veľmi rád, že v Mexiku sa opäť vrátim do auta," uviedol Latifi. "Od môjho posledného nasadenia v Spa prešla už dlhá doba. V Mexiku som dostal šancu aj v minulom roku, takže do istej miery viem, čo môžem očakávať. Kvôli nadmorskej výške je to unikátny okruh a autám chýba grip, takže to bude ťažké. Môj cieľ bude jasný: chcem mať čistý tréning a tímu pomôcť s prípravou na FP2."

"Počas tohto víkendu bude jazdiť s Robertovým autom, v Austine potom zasadne do Georgovho," prezradil pretekový inžinier Williamsu Dave Robson. "Vždy, keď v tomto roku jazdil, odvádzal veľmi dobrú robotu. Tešíme sa na to, že ho opäť privítame v aute a získame jeho poznatky o najnovších vylepšeniach."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac