spravy.sk spravy.sk

Verstappen už v tomto roku vo víťazstvo neverí
zdroj:

Verstappen už v tomto roku vo víťazstvo neverí

Red Bull Racing chcel v tomto roku vyhrať päť veľkých cien. Takto to aspoň avizoval Helmut Marko a jeden z víkendov, ktoré by mali tímu vyjsť, by mal byť ten v Mexiku. Max Verstappen na tomto mieste vyhral v predchádzajúcich dvoch rokoch, ibaže teraz to podľa vlastných slov nečaká.

"Nemyslím si, že nás v tomto roku čaká ešte nejaký okruh, kde by sme mohli odviesť obzvlášť dobrú robotu," povedal Verstappen, ktorého slová cituje Motorsport.com. "Ak by sme sa počas každého víkendu dostali blízko k pódiu, prípadne na pódium, tak to by podľa mňa bolo pre nás aktuálne maximum."

Verstappen mal silné leto, počas ktorého vyhral v Rakúsku i v Nemecku a ani v Maďarsku k triumfu nemal ďaleko. Potom však jeho tím akosi stratil dych, a to hlavne v porovnaní s Ferrari.

"Buďme realisti. Áno, v posledných dvoch rokoch sme na tomto okruhu boli veľmi dobrí, ale v tejto sezóne to máme o niečo náročnejšie a väčšie problémy máme i s balansom auta. Nemôžete teda očakávať, že to zopakujeme - hlavne ak sa pozrieme na Ferrari, ktoré je v tomto roku na rovinkách veľmi rýchle. Ak by sme dokázali zabojovať aspoň o pódium, tak by to bola dobrá práca."

Pretekárov otec Jos Verstappen už naznačil nespokojnosť s vývojom Red Bullu. Myslí si, že na titul to nebude stačiť ani v budúcom roku. "Pôjde o to, ako do sezóny vstúpime," reagoval Max na ročník 2020. "V posledných rokoch sme jednoznačne neboli dosť silní. Dúfam však, že o rok dokážeme spraviť krok, ktorý je potrebný pre boj o titul. V tejto chvíli však ťažko povedať, či sa to podarí."

"Celkovo mám pocit, že mnoho tímov sa už venuje budúcemu roku. Teraz už toho z hľadiska majstrovstiev nie je príliš čo dosiahnuť, medzi jednotlivcami už ide len o tretie miesto. Ako tím budeme tak či tak tretí. Už teraz vieme, čo nám Honda dodá pre začiatok budúcej sezóny a toto je fajn. Okrem toho však potrebujeme vedieť, kde sme v tomto roku spravili chyby. A dúfať, že ich pre ďalší rok napravíme," dodal Max Verstappen.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac