spravy.sk spravy.sk

Uvažuje Alfa Romeo o odchode zo Sauberu?
zdroj: Alfa Romeo

Uvažuje Alfa Romeo o odchode zo Sauberu?

Alfa Romeo len nedávno začala spolupracovať so Sauberom a už sa hovorí o konci tejto kooperácie. Talianska tlač špekuluje o tom, že po roku 2020 sa Alfa môže pobrať kade ľahšie.

"Alfe Romeo sa na automobilovom trhu príliš nedarí a hovorí sa o tom, že pokračovanie spolupráce po roku 2020 je nepravdepodobné," uviedol novinár Joe Saward pre F1sport.it.

"Tohtoročné výsledky tohto tímu priniesli sklamanie a zdá sa, že nikto tam s nikým vlastne nesúhlasí - a to napriek tomu, že pred kamerami sa všetci usmievajú," skonštatoval.

Saward dodal, že ľudia zo Sauberu nie sú príliš spokojní s pozíciou satelitného tímu Ferrari. Predtým uvažovali i o Honde, s ktorou sa ešte pod vedením Monishi Kaltenbornovej aj dohodli.

Nie je vylúčené, že Sauber by v budúcnosti predsa len mohol spolupracovať s japonským výrobcom, ale: "Už by to nebol rovnaký vzťah, o akom sa diskutovalo predtým, ako sa Sauber rozhodol spojiť s Ferrari."

Dodajme, že o návrat Alfy Romeo do Formuly 1 sa zasadzoval hlavne nebohý Sergio Marchionne. Dnes to už kompetentní možno vidia inak.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Alfa Romeo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac