spravy.sk spravy.sk

Tost vysvetľuje Gaslyho neúspech v Red Bulle
zdroj: Toro Rosso Content Pool

Tost vysvetľuje Gaslyho neúspech v Red Bulle

Šéf tímu Toro Rosso, Franz Tost, si myslí, že neúspech Pierra Gaslyho v Red Bulle je výsledkom nehôd, ktoré zaznamenal ešte počas predsezónneho testovania. Podľa neho to malo viesť hneď od začiatku sezóny k strate dôvery zo strany 23-ročného jazdca.

Francúz napokon v Red Bulle vydržal iba dvanásť pretekov, následne ho tím vymenil za Alexa Albona, ktorému sa zatiaľ darí lepšie. Gasly zažil pôsobivý rok 2017, keď dosiahol skvelé výsledky v Bahrajne a v Maďarsku, čo viedlo k jeho povýšeniu do "áčkového" rakúskeho tímu. V ňom však už nedokázal podať také výkony, aby si svoje miesto udržal. V TOP 5 skončil len dvakrát, pričom jeho náhradníkovi sa to podarilo už trikrát.

Tost si myslí, že jeho neúspech bol čiastočne poznačený nedostatkom dôvery zo strany Gaslyho, ktorá sa začala ešte v období predsezónnych testov v Barcelone, počas ktorých zaznamenal pár nehôd.

Francúzskemu magazínu Auto Hebdo, na ktorý odkazuje gpblog.com, povedal: „Je ťažké sa k tomu vyjadriť, keďže som tam nebol. Možno nebol spokojný so správaním monopostu. V zime mal taktiež dve nehody a tým zrejme stratil sebavedomie.“

„Vo svete F1 však potrebujete nervy z ocele, zvlášť keď čelíte Maxovi Verstappenovi,“ uzavrel šéf Toro Rosso. 

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Franz Tost

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac