spravy.sk spravy.sk

Steiner naznačil, ako by po novom mohol vyzerať súťažný víkend
zdroj: Haas F1 Team

Steiner naznačil, ako by po novom mohol vyzerať súťažný víkend

Už Ross Brawn naznačil, že v blízkej budúcnosti sa dočkáme zmeny víkendového formátu. Nič zásadné to nebude, ale keďže do kalendára pribúda čoraz viac a viac veľkých cien, počet dní mimo domova začína byť pre niektorých členov kolotoča neúnosný.

Brawn potvrdil aj to, že traťová aktivita musí trvať tri dni - takto to chcú promotéri. Jediná možnosť je teda o tom, aby bol škrtnutý štvrtkový novinársky deň a súčasne aj technické preberanie áut. Týmto aktivitám treba nájsť miesto inokedy.

"Hovorí sa o tom, že by sme nahustili piatok," prezradil šéf Haasu Günther Steiner, ktorého slová cituje crash.net. "Vyzerá to tak, že by sa jazdilo len v piatok popoludní a všetky ostatné PR-aktivity by prebehli dopoludnia."

"Podľa mňa je to pri čoraz obsiahlejšom kalendári dobrá cesta vpred," skonštatoval.

A čo ak by sa kvalifikácia a preteky konali v jeden deň? Nebolo by to ešte lepšie? "V tom prípade je nedeľa až veľmi hustá," odpovedal Steiner. "Deň síce ubehol veľmi rýchlo, ale všetci mali množstvo práce a všetko bolo potrebné spraviť veľmi rýchlo."

"Na personál to asi nemalo zásadný vplyv a všetci sa prispôsobili. Na jeden deň však toho bolo veľmi veľa... Avšak tu treba povedať aj to, že za daných okolností išlo o správne rozhodnutie. Každý sa s tým popasoval a videli sme zaujímavé preteky," dodal Günther Steiner.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Günther Steiner

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac