spravy.sk spravy.sk

Zomrela dcéra Jodyho Schecktera, mala len 21 rokov
zdroj: Poppy Scheckter/Instagram

Zomrela dcéra Jodyho Schecktera, mala len 21 rokov

V pondelok večer obletela motoristický svet veľmi smutná správa o úmrtí dcéry Jodyho Schecktera, Ily, ktorá mala len 21 rokov. Okrem oficiálneho stanoviska rodiny to na Instagrame potvrdili aj jej súrodenci Hugo a Poppy.

"Ile bol pred dvoma rokmi z ničoho nič diagnostikovaný nádor na mozgu a následne podstúpila vážnu operáciu mozgu," stojí vo vyjadrení rodiny. "V posledných mesiacoch sa u nej vyvinula epilepsia, ktorá rezultovala v neskutočný stres a strach zo záchvatov. Svoj boj s túžbou potlačiť strach a pocity, ktoré ju premáhali, napokon prehrala."

Ilina smrť prišla len niečo vyše mesiaca po tom, ako spolu so štyrmi bratmi a mladšou sestrou navštívili Veľkú cenu Talianska v Monze. Okrem iného tam prebiehali aj oslavy 40. výročia titulu jej otca Jodyho, ktorý sa v roku 1979 tešil ako pretekár Ferrari. "Vôbec poslednýkrát sme boli ako rodina jednotní a všetci spolu. Stalo sa tak práve pri oslave tohto výročia."

Rodičia v stanovisku uviedli, že ich dcéra bola "zábavná, výstredná, nádherná, inteligentná, milosrdná, plná empatie, lojálna a mala úsmev, ktorý dokázal rozžiariť každú miestnosť". Na druhej strane však bola "plná seba-pochybností a strachu."

"V každom videla dobro a dokázala sa dotknúť sŕdc mnohých ľudí - spôsobmi, ktoré si nikdy neuvedomila. Mnohí ju milovali, no túto lásku nedokázala cítiť," konštatuje rodina Scheckterovcov, podľa ktorej už Ila našla pokoj a konečne necíti strach z ďalšej operácie mozgu, nebojí sa hrozby záchvatov, chemoterapie ani ožarovania.

V stanovisku sa okrem iného píše aj o tom, že Ila zomrela vo štvrtok v noci počas spánku, pravdepodobne kvôli "neúmyselnému predávkovaniu", pričom už ráno bola odhodlaná nastúpiť na ďalšiu fázu liečby. "Ila chcela byť čistá, zdravá a šťastná. Chcela žiť dlhý a zmysluplný život. Len nedávno nastúpila na Westminsterskú Univerzitu, kde začala študovať poradenskú psychológiu. Chcela byť schopná pomôcť ostatným s ich mentálnym zdravím," dodávajú smutní rodičia.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Scheckter Jody

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac