spravy.sk spravy.sk

Wehrlein chce hlavne vyhrávať preteky, na návrat do F1 nemyslí
zdroj: Twitter/Mahindra Racing

Wehrlein chce hlavne vyhrávať preteky, na návrat do F1 nemyslí

Pascal Wehrlein má za sebou prvú sezónu vo Formule E, ktorú síce neabsolvoval celú, ale aj napriek nedostatku skúseností s týmto typom motoršportu ukázal svoje pretekárske kvality.

Patrí medzi uznávaných jazdcov a nie je vylúčené, že v budúcnosti by sa mohol vrátiť aj do Formuly 1. O vstup do kráľovskej triedy prejavil záujem Adrián Campos, ktorý by chcel nasadiť vraj práve Wehrleina a Španiela menom Álex Palou. Ale to najskôr v roku 2021.

"Neviem, čo sa stane v roku 2021. Uvidíme," uviedol Wehrlein, ktorého slová cituje Speedweek. "Ak sa naskytne príležitosť a bude to skvelá príležitosť, tak som otvorený všetkému. Avšak aj vo Formule E som veľmi šťastný. Hlavne chcem byť konkurencieschopný a chcem bojovať o predné priečky. To má u mňa veľkú prioritu."

S Mahindrou to Wehrlein dokáže, s Manorom ani Sauberom nemal šancu. "Vo Formule 1 som zažil dva dobré roky. Bola to zábava, ale nebol to taký pocit, ako keď môžem vyhrávať preteky. Jednoducho to nie sú rovnaké emócie," skonštatoval talentovaný Nemec.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Pascal Wehrlein

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac