spravy.sk spravy.sk

Horner o Verstappenovej budúcnosti: Max je celkom iný, ako jeho otec
zdroj: TASR

Horner o Verstappenovej budúcnosti: Max je celkom iný, ako jeho otec

Jos Verstappen už párkrát naznačil, že s Red Bullom to nevyzerá dobre a ani v budúcom roku nebude mať víťazné auto. Na tím takto vyvíja tlak a dáva na vedomie, že jeho syn môže po skončení nasledujúcej sezóny pokojne odísť. O jeho služby totiž bude záujem.

"Ale Max je celkom iný, ako jeho otec," zareagoval na tieto slová šéf Red Bullu Racing Christian Horner pre Motorsport.com. "Všetko vníma s väčším odstupom. Nedávno navštívil Sakuru a videl, čo všetko sa pripravuje. Videl aj snahu Hondy o vývoj motora. V továrni sa mal možnosť presvedčiť o tom, čo sa deje. Nuž a otcovia pretekárov sa miestami bohužiaľ nechajú až príliš uniesť."

Max Verstappen v priebehu leta potvrdil, že v Red Bulle ostane aj v budúcom roku. Kontrakt mal postavený pravdepodobne tak, že nič iné ani neprichádzalo do úvahy a na druhej strane ani nemal kam. Ešte rok musí vyčkať a potom sa uvidí.

"Maxovi, Lewisovi i Sebastianovi sa na konci budúceho roku končia zmluvy, takže traja zo štyroch veľkých hráčov budú voľní," skonštatoval Horner. "Je zrejmé, že všetci si počkajú na výkonnosť jednotlivých tímov v priebehu budúceho ročníka. Povedal by som si, že aj v prvej polovici nasledujúceho roku."

"V zásade je to všetko v našich rukách. V prostredí tohto tímu je veľmi šťastný a chce tu naplniť svoje ambície. Je len na nás, aby sme mu ponúkli platformu, vďaka ktorej to dokáže. Verím a dúfam, že to môžeme zvládnuť," dodal Christian Horner.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Christian Horner

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac