spravy.sk spravy.sk

Trvá problém Haasu len od prvých modrých vlajok?
zdroj: TASR

Trvá problém Haasu len od prvých modrých vlajok?

Tím Haas má v tomto roku veľké problémy s pneumatikami. V kvalifikácii sú jeho jazdci zväčša dobrí a dokážu dosiahnuť dobrý výsledok, ale prídu preteky a postupne sa prepadnú často až na koniec poradia, niekde pred Williamsy.

Šéf tohto zoskupenia Günther Steiner to vysvetlil celkom zaujímavo. Kým idú pretekári v úvode veľkej ceny naplno, je to OK a v gumách dokážu ako-tak držať teplotu. Potom ich však najlepší dostihnú o kolo, dostanú modré vlajky, spomalia a je po paráde.

"Do pretekov vždy vstupujeme s vedomím, že v určitej ich fáze budeme mať problémy s pneumatikami," skonštatoval Steiner, ktorého slová cituje stránka RaceFans. "Nedokážeme totiž generovať teplotu potrebnú na to, aby gumy fungovali. Dostaneme modré vlajky, nútene spomalíme a gumy vychladnú. Potom ich už nedokážeme zahriať a len sa prepadávame."

"Viem, znie to až príliš jednoducho na to, že na túto skutočnosť nemáme riešenie, ale presne takto to je. Aj keď sa dokážeme normálne kvalifikovať, tak pozíciu v pretekoch neudržíme práve kvôli tomuto. Gumy nedokážeme udržať zahriate."

"Neviem, či to v tomto roku dokážeme dostať pod kontrolu," zamýšľal sa ďalej Günther Steiner. "Jednorazovo sa to možno podarí, ktovie. Pred nami sú už len štyri podujatia a môže sa objaviť nejaký dobrý deň. Hlavne sa však musíme postarať o to, aby sa to neopakovalo v budúcom roku."

V Haase sa obávajú toho, že VC Mexika môže byť z tohto pohľadu najhoršia. Jazdí sa v nadmorskej výške cez 2 200 metrov, takže priľnavosť áut bude slabšia a udržať teplotu v pneumatikách by malo byť omnoho komplikovanejšie.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Günther Steiner

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac