spravy.sk spravy.sk

Alonsovi sa nepozdáva Hamiltonova vegánska téma
zdroj: Mercedes

Alonsovi sa nepozdáva Hamiltonova vegánska téma

Lewis Hamilton pred niekoľkými dňami na svoj instagramový účet napísal, že vegánstvo je jediná správna cesta. Ľudstvu podľa neho hrozí vyhynutie a nevyhnutne treba niečo spraviť.

Niektoré jeho slová vyznievali veľmi zvláštne a dokonca hovoril o tom, že sa vzdáva. Ľudia sa podľa neho o životné prostredie vôbec nezaujímajú, čo bola síce asi férová pripomienka, ale o nutnosti vegánstva kadekto pochybuje. Napríklad aj Fernando Alonso.

"Svoje stravovacie návyky by som si na jeho mieste nechal pre seba," povedal Alonso pre rádio Cadena Cope. "Takú správu, ako Lewis, by som do sveta nikdy nevyslal. Nemôžete ju jeden deň takto uverejniť a na druhý deň robiť presný opak."

"Všetci poznáme Lewisov životný štýl a vieme aj to, že jazdci Formuly 1 lietajú tak 200-krát do roka. Nemôže niekto z nich následne povedať 'nejedzte mäso'," usmial sa dvojnásobný majster sveta.

Prispieť treba skôr činmi a v tomto je Alonso lepší. Nové tričká z jeho značky Kimoa sú vyrobené z recyklovaných plastových fliaš, čo má byť jeho jasný ekologický odkaz.

"Myslím si, že finančné prispievanie, prípadne rôzne aukcie, ktoré robíme my, prinášajú omnoho viac, ako čokoľvek, čo hovoríme," dodal Fernando Alonso.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Fernando Alonso

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac