spravy.sk spravy.sk

Sainz st.: Môj syn má na to, aby sa stal majstrom sveta
zdroj: Renault Sport

Sainz st.: Môj syn má na to, aby sa stal majstrom sveta

Otec Carlosa Sainza si myslí, že jeho syn má schopnosti na to, aby vyhral majstrovský titul.

Syn dvojnásobného majstra sveta v rely, Carlosa Sainza st., vstúpil do F1 prostredníctvom programu Red Bullu, pričom jazdil v tímoch Toro Rosso, Renault a v aktuálnej sezóne je v McLarene. 

Podľa slov jeho otca je špičkovým jazdcom mimo tímov tzv. veľkej trojky. Tiež pripomína, že jeho súčasná stajňa dosahuje dobré výsledky, vďaka čomu si drží štvrté miesto v tabuľke konštruktérov. 

„Carlos je veľmi mladý jazdec - práve dovŕšil 25 rokov,“ povedala legenda rely pre agentúru Europa Press, na ktorú odkazuje stránka wheels24.co.za.

„Vždy som bol voči nemu veľmi objektívny a myslím si, že má na to vyhrať majstrovstvá sveta. Prial by som si, aby mal auto, s ktorým to pôjde,“ dodal. 

V rozhovore spomenul aj fakt, že privítal jasný pokrok McLarenu. „Tím funguje dobre, navyše figuruje na štvrtom mieste. Aj Carlos urobil veľmi dôležitý krok. Napreduje, je šťastný a najdôležitejšie je, že McLaren má z neho radosť.“

Vrátil sa aj k nedávnemu výroku, v ktorom si posťažoval, že jeho syn je v televíznych prenosoch takmer neviditeľný. „Určite, ak sa McLaren posunie o krok vpred, Carlos bude v televízii viac na očiach,“ uzavrel. 

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Carlos Sainz ml.

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac