spravy.sk spravy.sk

Russell: Ťažké časy ma veľa naučili
zdroj: TASR

Russell: Ťažké časy ma veľa naučili

George Russell verí, že Williams dosiahol počas sezóny 2019 veľký pokrok. Pokiaľ ide o šance tímu v budúcom roku, je podľa vlastných slov optimistom.

Williams zažil katastrofálny začiatok sezóny, keď tímový monopost FW42 nebol vôbec konkurencieschopný. Postupne sa situácia zlepšovala, ale stále im patrí posledné miesto v tabuľke konštruktérov a aj posledné priečky v jednotlivých pretekoch.

Počas Veľkej ceny Japonska britský tím vyskúšal nový koncept predného krídla a Russell sa domnieva, že im to pomôže pri vývoji monopostu pre sezónu 2020. 

„Čo sa týka jazdných vlastností, určite sa zlepšili,“ uviedol. „Z pohľadu jazdca je auto určite príjemnejšie. Je zrejmé, že pre každý tím je vždy ťažké urobiť veľký pokrok, ale myslím si, že základy, ktoré teraz budujeme, budú pre budúci rok skutočne pozitívne.“

Mladý, 21-ročný Brit, tiež reagoval na nasadenie nového predného krídla: „Dúfame, že nám to pred rokom 2020 pomôže 'odomknúť' viacero vecí, takže som presvedčený, že by sme mali bojovať. Zrejme budeme aj tak na posledných miestach, ale s väčšími príležitosťami, než aké máme teraz,“ povedal pre crash.net.

Aj keď Russell predvádza dobré výkony, vzhľadom na okolnosti, jediný bod pre Williams získal jeho tímový kolega Robert Kubica. Stalo sa tak na Veľkej cene Nemecka. 

Na otázku, či premiérová sezóna v F1 naplnila Russellove očakávania, odpovedal: „Nebol som si stopercentne istý, čo mám očakávať, ale som skutočne šťastný, ako táto sezóna prebiehala. Od dobrých momentov až po ťažké časy, nič z toho by som nemenil, pretože práve z ťažkého obdobia som sa naučil obrovské množstvo vecí. Som v pozícii, v akej som, vzadu, takže môžem preskúmavať veci o trochu viac. Dúfam, že v nasledujúcich rokoch mi to pomôže,“ uzavrel.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac