spravy.sk spravy.sk

Aký názor na ekologickú tému má Kimi Räikkönen?
zdroj: TASR/AP

Aký názor na ekologickú tému má Kimi Räikkönen?

Lewis Hamilton je osobnosť, ktorá dokáže poltiť. Potvrdil to aj v posledných dňoch, keď prostredníctvom Instagramu vytiahol ekologickú tému. Myslel to dobre, avšak zožal aj poriadnu dávku kritiky.

Svoje slová možno celkom nedomyslel a publikoval ich okamžite po zhliadnutí niektorého z dokumentov. Ktovie, z akej dielne bol a akou formou veci prezentoval, no jeho finálne slová neboli úplne najšťastnejšie. Všetkých vyzval k prechodu na vegánstvo, pretože to je jediná cesta.

O všetkom by sa dalo donekonečna polemizovať, ale v niektorých veciach má Lewis pravdu. Niečo robiť jednoducho musíme. Potrebujeme sa minimálne zamyslieť a postupne začať robiť aspoň malé krôčiky. Veď koľko ľudí sa nad témou ekológie vôbec nezamýšľa a dokonca ani neseparuje odpad?

Vďaka Hamiltonovi sa o téme dennodenne hovorí aj v prostredí Formuly 1 a otázkou bol oslovený už aj štyridsaťročný harcovník Kimi Räikkönen, ktorý je najstarším pilotom v hre.

"Podľa mňa sa to týka každého, kto žije na tejto planéte," skonštatoval Kimi Räikkönen. "Všetci sa napokon pokúšame robiť všetko, čo je v našich silách, ale asi nie sme na najlepšom mieste, aby sme z toho začali robiť veľké články. Veď spaľujeme palivo. A na čo? Na to, aby sme skončili na prvom mieste? Alebo na druhom?"

"Pochopiteľne, že vždy, keď to bude možné, sa pokúsime odviesť svoju časť práce, ale F1 asi nie je ideálnejšie miesto na to, aby sme ľuďom hovorili, čo máme robiť. Pretože na to, aby sme sa fakt uberali touto cestou, by sme všetci mali ostať doma a zabudnúť na pretekársky šport," dodal Iceman.

Otázku týkajúcu sa tejto témy dostal aj Sergio Pérez. "Podľa mňa je veľmi dôležité, aby sme prezentovali svoje názory," uviedol Mexičan. "Veď nám načúva mnoho ľudí... a hlavne počúvajú niekoho, ako je Lewis."

"Je to veľmi dôležité. Správy, ktoré často dáva na sociálne siete, sú dobré. Sleduje ho veľké množstvo ľudí. Ak vieme mať na tento svet nejaký vplyv a ak vieme pomôcť, tak podľa mňa máme povinnosť spraviť tak. Nevidím na tom nič zlé," zdôraznil Pérez.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Alfa Romeo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac