spravy.sk spravy.sk

Giovinazzi je presvedčený o tom, že s Alfou uzavrie novú zmluvu
zdroj: TASR

Giovinazzi je presvedčený o tom, že s Alfou uzavrie novú zmluvu

Jeho miesto na nasledujúcu sezónu ešte vôbec nie je isté, ale Antonio Giovinazzi je presvedčený o tom, že mu Alfa Romeo ponúkne zmluvu aj na ďalší rok.

Dvadsaťpäťročný Talian mal pred letnou prestávkou iba jeden jediný bod za desiate miesto na Veľkej cene Rakúska. Nemal teda dobrý začiatok sezóny. Teraz je však všetko naopak. V kvalifikáciách začal porážať svojho tímového kolegu Kimiho Räikkönena, v posledných troch vystúpeniach mal aj solídne pretekové tempo, čím dosiahol deviate miesto v Monze a desiatu priečku v Singapure.

Na otázku, či už počul niečo o obnovení zmluvy s Alfou Romeo, pre stránku F1.com odpovedal: „Zatiaľ nie,“ pričom z Giovinazziho slov bolo cítiť optimizmus. „Myslím si, že sa potrebujem naďalej sústrediť na svoju prácu a pokračovať v dobrých výkonoch, potom sa uvidí,“ povedal jazdec Alfy Romeo.

„Áno, musím byť sebaistý. Mám pocit, že druhá časť sezóny bola z mojej strany veľmi dobrá. Musím na to ďalej tlačiť a potom uvidíme, čo sa stane.“

Taliansky pretekár priznal, že sa s tímom počas prestávky medzi Veľkou cenou Japonska a Veľkou cenou Mexika dôkladne pripravovali na posledné štyri veľké ceny v tejto sezóne.

„Áno, mali sme intenzívny týždeň, pokúsili sme sa v aute ešte niečo nájsť, pretože si myslím, že v ňom stále je potenciál. S výkonmi v kvalifikáciách sme pomerne spokojní, vždy sme blízko Q3 – ale v pretekoch sa potom trápime. V pretekovom tempe potrebujeme doladiť ešte drobné detaily a potom určite budeme bodovať častejšie,“ dodal Giovinazzi.

Antonio Giovinazzi doposiaľ v Mexiku nikdy nepretekal. V minulosti si však tento okruh dvakrát vyskúšal, konkrétne v prvých voľných tréningoch v monoposte Sauber. Dúfa, že sa mu tento víkend opäť podarí bodovať.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Alfa Romeo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac