spravy.sk spravy.sk

Bottasovi sa nepozdáva inkriminovaná bariéra, po náraze ho bolelo koleno (VIDEO)
zdroj: Mercedes

Bottasovi sa nepozdáva inkriminovaná bariéra, po náraze ho bolelo koleno (VIDEO)

Valtteri Bottas mal na konci mexickej kvalifikácie nepríjemnú haváriu. V samom závere okruhu to nezvládol ideálne a skončil v bariére po svojej ľavej strane. Následne kopíroval jej plynutie, ibaže tam to organizátori nemali celkom domyslené a vrazil do ďalšej bariéry.

"Rozhodne by to mali upraviť," skonštatoval Fín, ktorý vrazil do začiatku špeciálnej TecPro bariéry schopnej lepšie pohlcovať náraz. "Viem, že taká TecPro bariéra je dobrá vec, ale to, ako sa začínala... buď sa mala začínať omnoho skôr, alebo potom až omnoho neskôr."

"Takto to veru nie je ideálne. Ak by som mohol pokračovať v kĺzaní sa pri múre tak, ako to všetko začalo, tak by som bol úplne v pohode a necítil by som žiadnu bolesť. Tento problém určite prednesieme kompetentným."

Bottas v okamihu nárazu pocítil preťaženie 17G a musel to poriadne rozdýchavať. Kvôli silnému nárazu to senzor vyhodnotil tak, že musí navštíviť aj lekárske centrum, kde však doktori neodhalili žiadny problém.

"Už pri tom prvotnom náraze som si udrel koleno o koleno. Prvých päť minút ma to pravé trochu bolelo, ale teraz je to už v normále. Je to v pohode. Ten druhý náraz do TecPro bariéry mi dokonca aj trochu vyrazil dych... v tej chvíli som aj zabudol, že mám zapnutú vysielačku," vysvetľoval druhý pretekár aktuálneho majstrovského poradia skutočnosť, prečo sme v televíznom prenose počuli také dýchanie.

V Mercedese teraz majú čo robiť, aby auto opravili. Ak to zvládnu bez výmeny šasi či prevodovky a všetky súčiastky, ktoré je potrebné opraviť, vymenia za súčiastky rovnakej špecifikácie, bude môcť štartovať zo šiesteho miesta.

"Auto je dosť zničené, ale sme si na 90 percent istí tým, že ho vieme opraviť bez trestov," vyjadril sa športový šéf Mercedesu Toto Wolff. "Bol to taký nezvyčajný uhol nárazu, takže to asi zvládneme. V tejto chvíli sme ešte všetko detailne nezhodnotili, ale nevideli sme poškodenie prevodovky. Človek však nikdy nevie, či neskôr niečo nezačne unikať."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mexiko

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac