spravy.sk spravy.sk

Pérez Ricciardovi: Už nie si v Red Bulle
zdroj: Racing Point

Pérez Ricciardovi: Už nie si v Red Bulle

Počas Veľkej ceny Mexika sme boli svedkami pokusu o predbehnutie medzi jazdcami Renaultu a Racing Pointu.

Daniel Ricciardo sa snažil dostať pred Sergia Péreza v 62. kole, pričom domáci jazdec v tom čase figuroval na siedmom mieste. 

„Vedel som, že na mediumkách je veľmi silný a aj preto sa ku mne dokázal veľmi priblížiť - gumy mal v omnoho lepšom stave,“ uviedol po pretekoch Pérez, ktorý absolvoval svoju jedinú zastávku v dvadsiatom kole, Ricciardo v päťdesiatom.

Ako dodal, uvedomoval si, že udržať Austrálčana za sebou bude veľmi ťažké: „Snažil som trochu šetriť pneumatiky na koniec, čo mi myslím pomohlo.“

Podľa neho predpokladal, že jeho súper pri danom pokuse nebude schopný do prvej zákruty dostatočne spomaliť a manéver zvládnuť. 

„Vedel som, že to nedá. Po pretekoch som mu povedal, že už nemá Red Bull, aby urobil takýto manéver. Bol celkom na hranici limitu, ale aj ja som brzdil dosť neskoro. Dal som mu tam nejaký priestor, takže sme sa vyhli kontaktu.“

Ricciardo pripustil, že jeho pokus o predbehnutie bol príliš optimistický. „Skúsil som to, samozrejme sa mi zablokovali pneumatiky a preto mi to nevyšlo,“ vysvetlil jazdec Renaultu. 

„Nakoniec, keď o tom premýšľam, išiel som do toho celkom ďaleko zozadu a on bol na brzde veľmi dobrý. Bolo to optimistické, ale trochu ma mrzí, že som ho nedostal,“ uzavrel.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniel Ricciardo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac