spravy.sk spravy.sk

Räikkönen: Chýba nám priľnavosť
zdroj: twitter.com

Räikkönen: Chýba nám priľnavosť

Alfa Romeo sa od konca letnej prestávky trápi. Kimi Räikkönen naposledy bodoval ešte v Maďarsku a tím zapísal od Belgicka len tri body zásluhou Antonia Giovinazziho. Trápenie pokračovalo aj v Mexiku.

V strednej Amerike sa v porovnaní s predošlými podujatiami zhoršilo aj kvalifikačné tempo tímu. Obaja piloti sa síce dokázali prebojovať aspoň do Q2, od najlepšej desiatky sa ale držali v úctivej vzdialenosti. Iceman stratil na postup do Q3 tri desatiny, Giovinazzi asi šesť desatín. Aj keď posledné výsledky nenapovedali, že by to v Mexiku malo byť inak, Kimi aj tak dúfal v lepšiu výkonnosť.

„V prvých dvoch zákrutách som sa dostal do sendviča medzi dvoma autami,“ opisuje Räikkönen svoje preteky. „Bol tam dotyk, no zdalo sa, že je všetko v poriadku, ale predsa prišli nejaké problémy. Ku koncu teploty vyskočili vysoko a museli sme zastaviť, aj keď ešte neviem prečo. Zastavili sme, inak by sme zničili auto oveľa viac. Musíme teda zistiť, čo sa stalo.“

„Iste, dúfali sme, že budeme mať lepšiu rýchlosť, miestami sme ju aj mali. Keď však ľudia pred nami začali zrýchľovať, nedokázali sme na to odpovedať. Dobre, mali sme nejaké poškodenia, ktoré môžu čo to vysvetliť, veril som však, že to bude lepšie.“

Čo konkrétne ale Alfe Romeo chýba? „Grip,“ odpovedal Kimi svojsky stručne. Podľa Icemana za to však nemôže posledný aerodynamický balík, ktorý tím na jeseň priniesol.

„Nie, tento balík funguje. V posledných pretekoch som skúsil ten starší, lepší výsledok sa však nedostavil. Úprimne, vyváženie nie je žiadna katastrofa. Ak máme čerstvé pneumatiky, všetko je v poriadku. Ak sa ale začnú opotrebovávať, veľmi nám to kĺže,“ vysvetlil Kimi.

„Naše tempo nebolo dobré, potom prišiel problém s teplotami a museli sme zastaviť. Myslím, že incident z úvodu zničil podlahu. S čerstvými pneumatikami sa dostavila aj rýchlosť, keď však začali odchádzať, odchádzalo aj množstvo gripu,“ uzavrel Räikkönen.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Alfa Romeo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac