spravy.sk spravy.sk

Mercedes vraj odhalil zázrak Ferrari, v budúcom roku ho chce implementovať
zdroj: Scuderia Ferrari

Mercedes vraj odhalil zázrak Ferrari, v budúcom roku ho chce implementovať

Ferrari so svojim autom spravilo niečo kúzelné a postupne vyhralo kvalifikácie v Belgicku, Taliansku, Singapure, Rusku i Japonsku a vďaka trestu pre Maxa Verstappena štartovalo z prvého miesta aj v Mexiku.

Pohonná jednotka červených dokáže produkovať mimoriadne vysoký výkon, ale smolou je to, že do veľkej miery len z hľadiska jedného kola. V nedeľných pretekoch je už Mercedes tradične lepší a aj Red Bull je na dostrel.

Situácii sa venujú viaceré zahraničné zdroje a nemenovaný šéf konkurenčného tímu pre Auto Motor und Sport povedal, že výhoda Ferrari po stránke maximálnej rýchlosti je "groteskná".

S týmito slovami súhlasil aj Max Verstappen, ktorý však nezachádzal do roviny obviňovania: "Ferrari dostáva v priebehu tejto sezóny zo svojho motora čoraz viac a viac. Ťažko ich takto zdolať."

Dokonca sa objavili aj slová o tom, že motor Ferrari je nelegálny. V padoku sa o tom malo hovoriť celkom otvorene, ale v konečnom dôsledku vlastne asi takmer nikto nevie, o čo tu v skutočnosti ide. 

Šéf Ferrari Mattia Binotto by podľa vlastných slov privítal protest zo strany konkurencie; ten by jeho stajňu konečne očistil.

Predpokladalo sa, že možno sa tak stane po skončení Veľkej ceny Mexika, avšak k ničomu neprišlo. Nepotvrdili sa ani obvinenia hovoriace o tom, že Ferrari dokáže z chladiaceho systému "pašovať" olej do spaľovacieho procesu.

Charles Leclerc má na vec svoj pohľad. "Vždy, keď je niektorý tím v dobrej fáze, tak každý hľadá všetky možné maličkosti a snaží sa ho destabilizovať," uviedol Monačan. "Práve to sa deje aj tu a teraz."

Počas mexického víkendu prišli ďalšie nepriame obvinenia a Ferrari sa im podľa AMuS-u nebránilo. Červení súhlasili a kompetentní z FIA mohli ich systémy preskúmať. Nenašli sa pritom žiadne miesta, kadiaľ by sa olej mohol dostávať do spaľovacieho procesu a ani nič podobné.

Ale pozor: v notebooku Teda Kravitza, ktorý bol na Sky Sports vysielaný po druhom mexickom tréningu, Toto Wolff utrúsil zaujímavé slová. Mercedes vraj už tajomstvo Ferrari odhalil a aktuálne intenzívne pracuje na tom, aby v budúcom roku disponoval podobným systémom.

Či je to skutočne pravda, alebo ide len o akúsi hru, v tejto chvíli veru netušíme.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac