spravy.sk spravy.sk

Abiteboul: Nové pravidlá nenarúšajú DNA Formuly 1
zdroj: Renault F1

Abiteboul: Nové pravidlá nenarúšajú DNA Formuly 1

Nové pravidlá sú po nekonečnej ságe rozhovorov a rokovaní konečne na svete. Verejnosť ich víta prevažne s nadšením. Radí sa k nim aj šéf Renaultu Cyril Abiteboul.

„Schválenie nových finančných, technických a športových pravidiel Svetovou motoristickou radou FIA znamená uzavretie veľmi obsiahlej práce FIA, Formuly 1 a tímov,“ povedal Abiteboul.

„Je to tiež potvrdenie novej vízie, ktorú priniesli noví vlastníci Formuly 1. Tá je spravodlivejšia, zábavnejšia a udržateľnejšia pre tento šport, a to všetko bez toho, aby bola narušená jeho DNA, vďaka ktorej ho milujeme, a ktorému je Renault oddaný už 42 rokov.“

„Napriek určitým kompromisom predstavujú tieto opatrenia významnú príležitosť pre tím, ako je ten náš. Zvyšujú naše šance na zredukovanie straty na čelo a umožnia nám vyhrávať preteky a tituly v primeranom časovom rozpätí,“ vyhlásil Abiteboul.

„Budeme pracovať pospolu v snahe tieto pravidlá doladiť. Faktom však je, že ich základné princípy sú teraz zabezpečené, čo nám umožní naplánovať vývoj, od dnes až po prvé podujatie sezóny 2021,“ uzavrel boss Renaultu.

Je však ešte otázne, či súčasťou novej éry bude aj francúzska automobilka. Šéfovia stajne sa síce tvária, že budúcnosť tímu nie je ohrozená, na druhú stranu však v Renaulte prebieha hĺbkový audit, ktorý bude mať kľúčový význam pre budúcnosť celej spoločnosti.

koncept pre rok 2021 vo farbách Renaultu
Renault F1

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Cyril Abiteboul

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac