spravy.sk spravy.sk

Russell: Auto sa určite ovláda lepšie
zdroj: TASR/AP

Russell: Auto sa určite ovláda lepšie

Williams si v tejto sezóne prechádza hlbokou krízou, a to ako po stránke personálnej, tak finančnej. Súčasné výsledky teda nemožno považovať za prekvapenie, napriek tomu sa asi neočakávalo, že tím z Grove bude v sezóne 2019 takto pozadu.

Pilot tímu George Russell však dokázal v poslednom období zapísať niekoľko výsledkov, ktoré nasvedčujú tomu, že Williams do stredu poľa predsa len nemá tak ďaleko, ako na začiatku sezóny. V Suzuke stratil v kvalifikácii na Sergia Péreza len dve stotiny sekundy. V mexických pretekoch sa mu podarilo predstihnúť v pretekovom tempe trápiaceho sa Romaina Grosjeana. Pamätným je aj jeho výkon v Budapešti. Britský mladík preto vidí svetlo na konci tunela.

„Myslím, že vylepšenia, ktoré sme na auto nedávno priniesli sú zamerané viac smerom k roku 2020,“ povedal pred víkendom v Austine Russell. „Vedeli sme, že neodomknú nejaké veľké množstvo výkonnosti, ale do budúcej sezóny to vyzerá sľubne.“

„Celkovo sa auto určite ovláda lepšie, na začiatku roka to rozhodne dobré nebolo. Odjazdiť s ním jedno kolo bolo vcelku zložité. Odviedli sme však dobrú prácu, aby sme zlepšili vyváženie. Teraz od inžinierov v továrni potrebujeme, aby do auta dodali viac prítlaku,“ povedal rodák z King’s Lynn.

Russell končí svoj prvý rok vo Formule 1, ktorý rozhodne nebol jednoduchý. Mladík patriaci Mercedesu ale vidí množstvo pozitív.

„Myslím, že tu sú veci, s ktorými som spokojný, veci s ktorými som nebol... to sú vlastne skúsenosti. Drobnosti, ktoré z pretekov na preteky zlepšujete, ako chápanie pneumatík, štarty a podobne. Štartovať zozadu je dosť zložité, okolo vás je množstvo áut a chýba vám veľa prítlaku. Tej priľnavosti je vtedy ešte menej, než to málo, čo v skutočnosti máme,“ usmieva sa Russell. „Sú to skrátka drobné dieliky tu a tam. Som si istý, že v budúcom roku budem lepším jazdcom.“

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac