spravy.sk spravy.sk

V druhom tréningu najrýchlejší Hamilton, pred Leclercom a Verstappenom
zdroj: Sauber

V druhom tréningu najrýchlejší Hamilton, pred Leclercom a Verstappenom

Druhý tréning pred Veľkou cenou USA sa niesol v o čosi pokojnejšom tempe, než ten prvý. Najrýchlejší čas zajazdil Lewis Hamilton na Mercedese.

Už tradične sme v prvej fáze boli svedkami skúšok kvalifikačného tempa, v druhej pretekového. Z oboch vychádza najlepšie tím Mercedes. Lewis Hamilton dokázal zajazdiť čas na úrovni 1:32.2s, čo je približne o sekundu pomalšie, než čas vlaňajšej pole position. Dá sa očakávať, že v priebehu zajtrajška ešte zrýchlime a v sobotu popoludní budeme svedkami nového traťového rekordu.

Druhý najrýchlejší bol v piatok popoludní v Austine Charles Leclerc. Monacký pilot zaostal za lídrom o asi tri desatiny. V priebehu tréningu sme však boli svedkami zaujímavej vysielačky, keď mu inžinier oznámil, že Lewis Hamilton jazdí pretekové tempo pod úrovňou 1:40s. Charles na to reagoval slovami, že takéto časy nemá šancu dosiahnuť. Podľa grafiky bolo jeho pretekové tempo na úrovni 1:40.7s. Na detailnejšie analýzy si ale ešte počkajme.

Tretí najrýchlejší čas zajazdil Max Verstappen na Red Bulle. Zdá sa tak, že to v kvalifikácii môže byť medzi top tímami opäť pomerne vyrovnané.

O jedno prerušenie sa nám postaral Romain Grosjean, ktorý v zákrute číslo šesť stratil kontrolu nad svojim autom a trafil bariéru. Jeho tréning tak skončil už po štyroch kolách. Haas pritom môže hovoriť o šťastí, keďže do Austinu priviezol novú špecifikáciu predného krídla (k dispozícii je len jeden kus), ktorý testoval Kevin Magnussen.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: USA

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac