spravy.sk spravy.sk

Brown potvrdil, že McLaren už Alonsa v F1 nenasadí
zdroj: TASR/AP

Brown potvrdil, že McLaren už Alonsa v F1 nenasadí

Fernando Alonso po skončení minulej sezóny opustil Formulu 1 a zazdalo sa, že ľudia v McLarene s ním už nechcú spolupracovať. Odhodlali sa staviť na mladších jazdcov, ktorí sú navyše podstatne lacnejší a neodvádzajú zlú robotu.

Alonso teraz uvažuje o tom, že v roku 2021 by sa spolu s novými pravidlami rád vrátil na scénu. Výkonný riaditeľ McLarenu Zak Brown ho však vo svojom tíme zjavne nechce. "Nie," odpovedal na otázku RaceFans, či mu McLaren predloží ponuku.

McLaren a Alonso majú aktuálne platnú zmluvu, ktorá však vyprší na konci tohto roku. "Potom sa porozprávame o tom, ako by mohla alebo nemohla vyzerať budúcnosť. Aktuálne už máme tím v IndyCar a monitorujeme aj WEC. Ako ambasádora máme dlhodobo zazmluvneného Miku Häkkinena."

"Sadneme si teda aj s Fernandom a porozprávame sa o tom, čo chce robiť on a čo chceme robiť my. Uvidíme, či existuje priestor pre to, aby sme nejakým spôsobom spolupracovali," skonštatoval Američan.

Brown vzápätí priznal, že Alonsa by nejakým spôsobom chcel udržať v hre a v spolupráci s McLarenom, avšak ešte nevie, ako. 

"Podľa mňa má obrovský talent," poznamenal. "Mám s ním ozaj dobrý vzťah a pri rôznych pretekárskych aktivitách, ktorým sa venujeme, sa možno nájde niečo, čo by dávalo zmysel a kde by sme Fernanda vedeli posadiť do auta. Naďalej si myslím, že je jedným z najrýchlejších jazdcov sveta."

Po týchto slovách je zvláštne, prečo Brown Alonsa nechce v F1. Vyzerá to tak, že skutočne ide len o peniaze. "My sme si v F1 s našimi súčasnými jazdcami stanovili smer. Ale vzhľadom na ostatné aktivity sme veľmi otvorení pokračovaniu spolupráce s Fernandom," dodal Zak Brown.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Fernando Alonso

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac