spravy.sk spravy.sk

Piloti Renaultu nemajú s hrboľatým povrchom problém: Okruhu to dodáva charakter
zdroj: Renault Sport

Piloti Renaultu nemajú s hrboľatým povrchom problém: Okruhu to dodáva charakter

Výjazd z boxov, vjazd do druhej zákruty a stúpanie do deviatej. To sú tri pravdepodobne najkritickejšie miesta. Hrboľatý povrch okruhu Amerík sa včera dostal pod paľbu kritiky. Našli sa však aj takí, ktorým sa to pozdáva.

„Ja vlastne preferujem toto, než niečo, čo je perfektné,“ povedal pilot Renaultu Daniel Ricciardo. „Potom by to bol pocit, ako v nejakej videohre. V niektorých zákrutách to je nepohodlné, ale trati to dodáva charakter a pocit jedinečnosti. Drží vás v strehu. Nie je to ako ktorýkoľvek iný okruh.“

Austrálčan síce pripúšťa, že skok na výjazde z boxov je „trochu hnusný“, ale ako už povedal, preferuje hrboľatejší asfalt pred hladkým.

„Keď sme do Austinu prišli, vedeli sme, že to nebude hladká plavba. Najmä moderné okruhy sú mnohé až príliš perfektné. Takže tento sa mi s tými pár nedokonalosťami páči. Nemyslím, že tu sú miesta kde to je tak zlé, že by sme na tom nemohli jazdiť,“ povedal Ricciardo.

„Všetky autá to vydržali, žiadne sa nerozpadlo na kusy, takže sme OK.“

Nie všetci ale majú na vec takýto pohľad. Povrch v Austine skritizoval Lewis Hamilton, ktorého z hrboľov na trati rozbolela hlava. Max Verstappen sa sťažoval na chrbát a hovorí o riziku zranenia. K tomuto názoru sa pripojil aj Sergio Pérez. Ricciarda však v jeho názore podporil tímový kolega Nico Hülkenberg.

„Nie je to bolestivé, ale dynamické, v sedačke sa celkom dosť pohybujete. Ale celkom sa mi to páči, dáva to extra charakter a príchuť tomuto okruhu. Máme množstvo veľmi hladkých tratí, len pár hrboľatých,“ povedal Hülkenberg.

„Je to trochu odlišné, nie sú to tradičné hrbole, sú to skôr také vlny,“ povedal Hulk, ktorý odmieta, že by okruh bol nebezpečný. Na druhú stranu, najmä skok na výjazde z boxov môže pilotov ľahko nachytať.

„Ak pôjdete mimo ideálnej stopy, je tam niekoľko dosť nepríjemných hrboľov. Možno v nedeľu, keď sa ide naplno po rovinke, s tým nebudete môcť nič urobiť. Pamätám si, že v minulých rokoch som tam niekoľkokrát takmer stratil kontrolu,“ povedal Hülkenberg.

V podobnom duchu sa vyjadril aj Romain Grosjean, aj keď jeden hrboľ bol preňho obzvlášť nepríjemný, nachádza sa v brzdnej zóne pred prvou zákrutou.

„Je to trochu tvrdé a trochu to bolí,“ povedal. „Čo sa týka toho zvyšku tak myslím, že to okruhu dodáva určitý charakter a je to celkom cool.“

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniel Ricciardo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac