spravy.sk spravy.sk

Bottas má americkú pole position, top tímy na jednej úrovni!
zdroj: F1

Bottas má americkú pole position, top tímy na jednej úrovni!

Kvalifikácia na Veľkú cenu USA priniesla neskutočnú vyrovnanosť. Vyhral ju Valtteri Bottas z Mercedesu, ktorý tak v nedeľu vyštartuje z pole position, avšak štvrtý Charles Leclerc stratil len 0,108 sekundy. Medzi túto dvojicu sa vklinili Sebastian Vettel a Max Verstappen.

Fanúšikovia musia byť s takouto sobotou nadmieru spokojní. To, po čom sme dlhé roky prahli, sa stáva realitou; kvalifikácie sú aktuálne takmer nepredpovedateľné a tri najlepšie tímy sú na jednej úrovni. Ak by sa k ním v budúcnosti ešte niekto pripojil, bola by to paráda.

Paradoxne tak trochu zlyhal Lewis Hamilton, ktorý skončil "až" piaty a jeho strata predstavovala takmer tri desatiny sekundy. Z jazdcov top tímov zdolal len Alexa Albona, ale zúfať nemusí. Na získanie majstrovského titulu mu na VC USA stačia aj štyri body, teda ôsme miesto.

V dobrom svetle sa opäť ukázali aj pretekári McLarenu, pričom strata Carlosa Sainza predstavovala "len" 818 tisícin sekundy. Naďalej je to pomerne dosť, ale papájoví sa krok po kroku približujú. Jeho kolega Lando Norris zaostal o ďalšie tri desatinky sekundy.

Posledné dve priečky v top 10 obsadili Daniel Ricciardo a Pierre Gasly.

Dodajme, že Veľká cena USA vyštartuje v nedeľu o 20:10 nášho času!

Výsledky:

výsledky kvalifikácie na VC USA 2019
f1.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: USA

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac