spravy.sk spravy.sk

Vojna v padoku: Ferraristov vytočili Verstappenove slová
zdroj: Mercedes

Vojna v padoku: Ferraristov vytočili Verstappenove slová

"Ferrari kúzla zbavené." Tieto slová sme krátko po štarte Veľkej ceny USA použili na našom Facebooku a nie všetkým fanúšikom sa páčili. Išlo o narážku na to, že proces, ktorý naštartovali ľudia z Red Bullu, možno zabral. Snažili sa prísť na motorovú fintu Ferrari, FIA vydala direktívu a červení odrazu nemali výkon.

V tejto chvíli síce nikto s určitosťou nemôže tvrdiť, že to bolo kvôli spomínanej direktíve, ale vyzerá to tak. Ferraristom síce nefungovali ani pneumatiky, ale nie je to príliš veľká náhoda, že výkon stratili práve teraz? Po pretekoch zaťal do živého aj Max Verstappen, ktorý povedal: "Toto sa stane, keď prestanete podvádzať."

Nuž a stalo sa to, že Charles Leclerc prišiel do cieľa so stratou vyše 50 sekúnd, za Mercedesom a Red Bullom zaostával o sekundu na kolo. Niečo takéto sme naposledy videli na maďarskom Hungaroringu, teda v poslednom podujatí pred tým, ako Ferrari začalo zázračne fungovať.

V padoku sa teraz rozpútala doslova vojna. Už pred pretekmi boli garáže Mercedesu a Red Bullu plné ľudí z FIA, o čom informoval Nico Rosberg. Vyzerá to tak, že teraz sa chce Ferrari odplatiť rovnakou mincou a na súperov niečo nájsť. 

Nuž a keď počul Verstappenove slová šéf Ferrari Mattia Binotto, okamžite išiel za svojim náprotivkom z Red Bullu Christianom Hornerom. Atmosféra sa dala krájať. "Úprimne, na tú technickú direktívu sa pozrieme," uviedol Binotto. "Počas tohto víkendu sme tak detailne nespravili."

Upravilo Ferrari niektoré časti svojej pohonnej jednotky? "V zásade žiadne," odvetil Talian, avšak je zrejmé, že aj keby červení niečo upravili, novinárom by to neprezradil. Už po sobote však bolo zrejmé, že Ferrari stratilo svoj mimoriadny výkon. Na rovinkách síce bolo najrýchlejšie, avšak už nie tak, ako dovtedy. 

Binotta všetky tieto slová sklamali. "Počas víkendu som čítal a počul mnoho vyjadrení týkajúcich sa technickej direktívy a vplyvu na naše autá. Počul som aj vyjadrenia po pretekoch a veľmi ma to sklamalo. Skutočnosť je pritom taká, že ešte v sobotu sme boli veľmi blízko k pole position - tak, ako v predchádzajúcich pretekoch. Ak by Seb v jednej zákrute nebol príliš opatrný, tak by ju aj získal."

"Charles mal ráno problém, prišiel o celý tretí tréning a do auta sme mu dali starý a opotrebovaný motor. Keď sa pozrieme na jeho výkon z Q3, tak bez ranného problému by potenciálne získal pole."

"V nedeľu sme mali v prvom stinte veľké problémy s gripom. Náš problém určite nebol v rýchlosti na rovinke. Takéto typy vyjadrení nie sú pre šport dobré a myslím si, že všetci by s nimi mali byť opatrnejší," dodal Mattia Binotto.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac