spravy.sk spravy.sk

Magnussen varoval Haas ešte predtým, ako mu zlyhal brzdový kotúč
zdroj: FOM/screenshot

Magnussen varoval Haas ešte predtým, ako mu zlyhal brzdový kotúč

Kevin Magnussen sa vyjadril, že varoval Haas kvôli jeho problému s brzdovým pedálom. Povedal, že už mu to dlho nevydrží a exploduje. Nakoniec ho tento problém vyradil z pretekov.

Dánskemu pilotovi zlyhal brzdový kotúč štyri kolá pred koncom veľkej ceny. Svoje auto odstavil vo výjazdovej zóne dvanástej zákruty. „Hovoril som vám to,“ povedal svojim ľuďom predtým, ako vystúpil z auta.

Pilot Haasu informoval svoj tím, že jeho brzdy na tom vôbec nie sú ideálne. „Celé preteky som mal dlhý pedál, musel som na neho veľmi tlačiť. Varoval som tím, aby sa na to pozreli. Odpoveď bola, že nemám žiaden problém. Teploty boli v poriadku. Tak som pokračoval, no a potom kotúč vybuchol,“ zhodnotil 27-ročný pretekár.

Šéf tímu Günther Steiner potvrdil, že za odstúpenie jazdca Haasu z pretekov môže zlyhanie v oblasti brzdového systému. „Musíme sa na to pozrieť, no zatiaľ tu nemáme monopost,“ povedal Steiner

Magnussen preteky nedokončil, jeho tímový kolega Romain Grosjean sa umiestnil na pätnástom mieste. To nie je práva najlepšia vizitka na domácej veľkej cene.

„Sme sklamaní, ale na druhej strane sme to čakali. Vieme, kde sa momentálne nachádzame a nie je to miesto, kde by sme chceli byť. Hneď od začiatku pretekov sa začneme prepadávať, v našom aute nie je dostatok výkonu,“ povedal šéf tímu Haas.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac