spravy.sk spravy.sk

Binotto hovorí o studenej sprche a katastrofe, Mercedesu a Hamiltonovi odkazuje: Bravó!
zdroj: TASR/AP

Binotto hovorí o studenej sprche a katastrofe, Mercedesu a Hamiltonovi odkazuje: Bravó!

Bolo alebo nebolo Ferrari ovplyvnené novou technickou direktívou FIA? Stopnúť sa vraj mali celkovo tri spôsoby, vďaka ktorým bolo možné využívať určité šedé zóny v oblasti motora a červení odrazu nemali výkon.

Šéf tohto tímu Mattia Binotto však tvrdí, že o direktívu vôbec nešlo. "Je pravdou, že na rovinkách sme nezískavali toľko, ako v minulých pretekoch," priznal. "Ale pravda je aj taká, že podľa mňa sme sa našim súperom vyrovnali v zákrutách - teda aspoň v kvalifikácii."

"Vždy je to o vyvážení medzi gripom a výkonom, pričom v priebehu tohto víkendu sme to trochu posunuli smerom k priľnavosti v zákrutách. Z našej strany išlo o test, to je všetko. V kvalifikácii sme boli konkurencieschopní, ale v pretekoch sa udialo niečo, čo ešte potrebujeme pochopiť. Potom uvidíme, aký balans zvolíme pre nasledujúce podujatia."

Talian následne hovoril o tom, že "naše preteky sa skončili už na konci prvého stintu". Ešte predtým síce jeho ľudia Charlesa Leclerca vyzývali k tomu, aby začal sťahovať Hamiltona, ale nešlo to. Strácal sekundu na kolo.

"Veľmi to hnevá a nemyslím si, že je to odrazom našej aktuálnej výkonnosti. Dnes sme očakávali viac tak pre Charlesa, ako aj pre Seba, sme sklamaní," pokračoval Binotto, ktorý dostal aj otázku týkajúcu sa budúceho roku: "Zdolať Mercedes bude veľmi ťažké. Vieme to, ale nie sme znechutení. Naďalej makáme a orientujeme sa na budúci ročník."

Veľmi zaujímavé slová padli aj v ďalšom rozhovore. "Nemáme vysvetlenie, prečo sme boli takí zlí. Bola to studená sprcha. Nie, bola to katastrofa! Sebastianovi sa zlomila časť závesu. Máme pocit, že sa nalomila už krátko po štarte a potom na obrubníku celkom praskla. Viac sa dozvieme po analýze v továrni."

"Okrem toho vôbec netušíme, prečo sme boli so stredne tvrdými pneumatikami takí slabí. V druhej a tretej časti pretekov sme už boli lepší, ale aj tak to bolo len priemerné. Musíme prísť na to, čo sa to stalo. Sme totálne sklamaní. Jediným pozitívom je to, že z tejto facky sa poučíme a budeme silnejší."

"Po pretekoch ma potešilo, ako Sebastian išiel za Lewisom a ako mu zagratuloval. Toto sú skutoční šampióni. A aj ja chcem pogratulovať Lewisovi i Mercedesu. Odjazdili peknú sezónu a tituly si zaslúžili. Bravó!" dodal Mattia Binotto.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac