spravy.sk spravy.sk

Verstppen: Lewisa by som predbehol, tretie miesto v poradí jazdcov bude ťažký oriešok
zdroj: TASR

Verstppen: Lewisa by som predbehol, tretie miesto v poradí jazdcov bude ťažký oriešok

Max Verstappen predviedol na Veľkej cene USA vynikajúci výkon. Dostatočne dokázal potrápiť jazdcov Mercedesu a nebyť žltej vlajky v závere, je dosť pravdepodobné, že by sa dostal na druhé miesto pred Hamiltona.

Holandský pilot sa v závere približoval druhému Hamiltonovi, ktorý ho začínal mať plné spätné zrkadlá. Na otázku, či by dokázal Angličana predbehnúť, Max odpovedal: „Áno, jednoznačne. No kvôli žltým vlajkám musíme spomaliť a nesmieme v tom mieste predbiehať. Nemohol som používať ani DRS. Ale je to tak, ako to je. Niekedy sa tieto veci stanú. Celkovo sme však mali dobré tempo,“ zhodnotil pretekár Red Bullu.

Verstappen bol s výkonom spokojný, no sťažoval sa na mierne poškodenie monopostu, ktoré ho mohlo stáť určitý čas. „Mal som nejaký problém s pretáčavosťou. Tím mi povedal, že to môže byť v dôsledku poškodenia predného krídla. No po pretekoch som sa pozrel na monopost a uvidel som, že mi chýba veľká časť podlahy pred zadným kolesom. Kvôli tomu som určite stratil nejaký ten čas. Je to trochu nešťastie, dnes sme mohli byť ešte silnejší,“ pokračoval 22-ročný jazdec.

„Bol to pre nás pozitívny víkend, pódium je dobrý úspech.“ Max si pripísal dobrú porciu bodov, zmazal o niečo náskok Leclerca, ktorý je tretí v poradí jazdcov. Holanďan si však myslí, že bude veľmi ťažké dobehnúť štrnásťbodový rozdiel.

„Mám pocit, že ten rozdiel je veľmi veľký. Bude to náročné, no uvidíme. V posledných pretekoch som stratil veľa bodov, nebolo to ideálne. Myslím si, že na posledných dvoch podujatiach budeme konkurencieschopní, takže uvidíme, ako to celé dopadne. Je určite lepšie skončiť tretí, ako štvrtý alebo piaty. Samozrejme, všetci chceme byť prví. Urobíme všetko, čo bude v našich silách,“ dodal Verstappen.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac