spravy.sk spravy.sk

Alfa Romeo predĺžila zmluvu s Antoniom Giovinazzim
zdroj: twitter.com

Alfa Romeo predĺžila zmluvu s Antoniom Giovinazzim

Tím Alfa Romeo Racing dnes oznámil predĺženie zmluvy so súčasným pilotom Antoniom Giovinazzim. Taliansky pretekár bol v tejto sezóne prvý rok v pozícii permanentného pilota a svoju sedačku sa mu podarilo udržať. Tím z Hinwilu tak v budúcej sezóne ponechá svoju jazdeckú zostavu nezmenenú.

Rodák z Martina Franca neprežil práve jednoduchý premiérový rok. Na body s ostrieľaným tímovým kolegom Kimim Räikkönenom prehráva pomerom 31:4, celkom solídne však pôsobí jeho kvalifikačné tempo, v ktorom dokázal Icemana veľakrát prekonať.

Vzhľadom na výsledky ale mnohí pochybovali, či si Giovinazzi svoje miesto udrží. Mohol sa spoliehať na podporu Ferrari, ktoré jeho jazdecké práva vlastní. Alfa Romeo mala možnosť angažovať napríklad Nica Hülkenberga, čo sa však nestalo. Hulka tak v budúcej sezóne vo Formule 1 definitívne neuvidíme.

„Antonio si tento rok počínal naozaj dobre. Spôsob, akým sa zaradil do tímu a zlepšoval počas svojej prvej sezóny v tomto športe, znamená veľký prísľub. Nemôžeme sa dočkať až odomkneme jeho plný potenciál pri našej ďalšej spolupráci,“ povedal šéf tímu Frédéric Vasseur.

„Som veľmi šťastný, že môžem zostať v tíme aj v roku 2020. Som vďačný za obrovskú podporu, ktorej sa mi v mojej prvej kompletnej sezóne dostalo. Od momentu, keď som sa k tímu pripojil, každý jeho člen stál po mojom boku. Naozaj sa teším, že budeme v našej ceste pokračovať spoločne,“ povedal Giovinazzi.

Taliansky pilot pretekal v Sauberi, ktorý je priamym predchodcom Alfy Romeo počas dvoch víkendov sezóny 2017, kedy nahradil zraneného Pascala Wehrleina. V roku 2015 bol vicešampiónom európskej Formuly 3 o rok neskôr aj vicemajstrom GP2.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Alfa Romeo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac