spravy.sk spravy.sk

V Racing Pointe schvaľujú trest pre Kvjata, jeho počínanie nechápu
zdroj: Toro Rosso

V Racing Pointe schvaľujú trest pre Kvjata, jeho počínanie nechápu

Daniil Kvjat v poslednom kole Veľkej ceny USA opäť raz ukázal svoje torpédo-schopnosti. Dotiahol sa na Sergia Péreza a zaútočil bez optimálnej prípravy, takže to nemohlo skončiť inak, ako kolíziou.

Rus sa vďaka tomu dostal pred svojho mexického súpera, ale komisári to tak nenechali. Dodatočne mu udelili päťsekundový trest, kvôli ktorému sa prepadol nielen za Péreza, ale aj za Kimiho Räikkönena.

"Nemôžete sa na súpera pod dvojitými žltými vlajkami neprestajne doťahovať, pokračovať v plnej rýchlosti a potom do neho cez obrubníky vraziť," krútil hlavou šéf Racing Pointu Otmar Szafnauer, ktorého slová cituje stránka Motorsport-Total.com.

"Myslím si, že napokon vyhrala spravodlivosť. Bez tejto udalosti by totiž Sergio skončil vpredu. Checo pritom zvoľnil tak, ako aj mal. Boli tam dvojité žlté vlajky, takže všetci mali byť pripravení spomaliť a zastať. Nie naopak otvárať DRS. Načo otvárať DRS, ak má byť jazdec pripravený spomaliť a zastať?" nechápal Szafnauer.

Kvjat je známy svojimi neuváženými počinmi a len pred týždňom v Mexiku spravil niečo podobné Nicovi Hülkenbergovi. Po pretekoch bol však totálne nahnevaný, použil niekoľko vulgarizmov a rozhodnutie komisárov neakceptoval.

V boji medzi Toro Rosso a Racing Pointom je to celé vyhecované, pretože na body je to aktuálne 64:65. Racing Point sa však nevzdáva ani útoku na Renault, ktorý má o osemnásť bodov viac.

"Pred nami sú ešte dve veľké ceny a spravíme všetko pre to, aby sme sa na nich dotiahli. Vždy chcete skončiť čo najviac vpredu, odhliadnuc od peňazí. Ale rozhodne ide aj o tie peniaze," dodal Otmar Szafnauer.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniil Kvjat

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac