spravy.sk spravy.sk

Räikkönen po jedenástom mieste: To som pokojne mohol skončiť aj posledný
zdroj: TASR

Räikkönen po jedenástom mieste: To som pokojne mohol skončiť aj posledný

Kimi Räikkönen prešiel cieľom Veľkej ceny USA ako dvanásty, avšak po potrestaní Daniila Kvjata poskočil o jednu priečku vyššie. Obsadil tak prvé nebodované miesto, čo ho ako minuloročného víťaza rozhodne neteší.

Iceman nebodoval už od Veľkej ceny Maďarska a ťahá nedobrú sériu. "Keď skončíte na jedenástom mieste a nedostanete za to vôbec nič, tak to som pokojne mohol skončiť aj posledný," uviedol. "Nie je v tom žiadny rozdiel a preto som taký sklamaný."

"Vidím pochopiteľne aj mnoho pozitív, ale finálny výsledok je rovnaký. Tentoraz som mal celkom dobré prvé kolo, ale nemal som potrebnú rýchlosť na to, aby som si túto pozíciu udržal. Predbehol som Magnussena, ale zdalo sa, že celkovo nám chýba rýchlosť."

"Aby sme sa vedeli držať ostatných, museli sme dať gumám viac zabrať a preto mi potom pred koncom stintu odišli o niečo skôr. Toto si treba vynásobiť, lebo počas pretekov sa to stane viackrát a stratili sme tak celkom dosť."

"Aj tak nám chýbala rýchlosť, ale aspoň sme boli v boji. No tak či tak je sklamaním skončiť na jedenástej priečke," skonštatoval Räikkönen.

Druhý pretekár Alfy Romeo štartoval zo šestnástej priečky a skončil štrnásty. "Chýbal nám grip a v tom prípade sa jazdí ťažko," povedal Antonio Giovinazzi. "S Kimim sme išli inými stratégiami. U mňa to bolo s mediumkami veľmi ťažké a s tvrdými gumami v druhom stinte tiež. S mäkkými gumami som na tom bol o niečo lepšie, ale aj tak príliš pomalý."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Alfa Romeo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac