spravy.sk spravy.sk

Bottas tvrdí, že jeho výkony ovplyvnila zmluvná neistota
zdroj: TASR

Bottas tvrdí, že jeho výkony ovplyvnila zmluvná neistota

Valtteri Bottas mal do aktuálnej sezóny veľmi dobrý vstup a zdalo sa, že bude môcť bojovať o titul. V priebehu prostrednej časti ročníka ho však Lewis Hamilton prevalcoval a vypracoval si potrebný náskok, pričom titul získal už v tretích pretekoch od konca.

Zdá sa, že aktuálne sa Bottas opäť dostáva do optimálnej formy, avšak už je neskoro. Sám má na vec svojský pohľad a vysvetlenie. 

"Ohľadom roku 2020 vládla neistota a počuli sme množstvo špekulácií," skonštatoval Bottas, ktorého tieto veci zasiahli tesne pred letnou prestávkou. "Vôbec som netušil, čo sa stane. Musel som len čakať."

"Pre športovca, respektíve jazdca, to rozhodne nie je ideálna situácia. Človek takto nefunguje v pokoji, nevie sa koncentrovať na prácu, psychicky nie je potrebne uvoľnený a nič potom nejde tak, ako má. Jednoducho je to ťažké."

Krátko pred letnou prestávkou to s Fínom nevyzeralo dobre. Nedarilo sa mu a už-už sa zdalo, že Mercedes na jeho miesto nominuje Estebana Ocona. Bottas však napokon dostal ďalšiu šancu a zdá sa, že strieborní spravili dobre. Tento pretekár totiž svojou povahou prispieva k internej harmónii a navyše veľmi solídne boduje.

"Keď to takto pokračuje, rok čo rok, že vždy dostávam len ročné zmluvy, človeka to v jednom okamihu začne bolieť. Napokon je však fajn, že mám podpísanú zmluvu."

"O rok to bude opäť to isté, ale príliš sa neznepokojujem, pretože aktuálne mám dobrú rýchlosť, jazdenie si užívam a užívam si aj spoluprácu s týmto tímom. Dúfam, že to oceňujú aj oni," dodal Valtteri Bottas.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac