spravy.sk spravy.sk

Di Montezemolo vyzdvihuje Hamiltona: S minuloročným Ferrari by bol majster
zdroj: Scuderia Ferrari

Di Montezemolo vyzdvihuje Hamiltona: S minuloročným Ferrari by bol majster

Luca di Montezemolo bol prezidentom Ferrari vyše dve desaťročia. O svoju pozíciu prišiel až nedávno, keď ho nahradil Sergio Marchionne. Bol veľkým fanúšikom Fernanda Alonsa a dlhšie sa zdá, že Sebastiana Vettela až tak neakceptuje. Naznačujú to aj jeho aktuálne pochvalné slová na adresu Lewisa Hamiltona.

"Lewis Hamilton si zaslúži byť radený medzi najväčších velikánov nášho športu, a to spolu s Michaelom, Fangiom, Sennom, Laudom, Clarkom, Stewartom," uviedol di Montezemolo pre La Politica nel Pallone. "Získal už šesť titulov a väčšinu z nich predčasne. Myslím si, že v nedeľu v USA by sa môj kamarát Niki neskutočne tešil. Veľmi mi chýba."

"Podľa mňa je Hamilton takým úspešným z troch dôvodov: vždy jazdí korektne, je bleskovo rýchly a dokáže sa prispôsobiť zmene situácie - či už z hľadiska auta alebo okruhu. Je to jazdec, ktorý vie vyhrať aj s nie najlepším autom. Nepôjdem tak ďaleko, aby som tvrdil, že by Lewis získal titul aj s tohtoročným Ferrari, ale myslím si, že v minulom roku by to zvládol."

Vzhľadom na to, že Hamilton porazil Vettela o 88 bodov, je to pomerne odvážne tvrdenie. Na druhej strane je to pre nemeckého pretekára poriadna facka, keď di Montezemolo tvrdí, že pri výmene áut by to dopadlo inak.

"Bolí ma vidieť, že Ferrari je tri alebo štyri podujatia pred koncom mimo majstrovského boja. Za mojich čias to bolo minimálne tak, že sme bojovali až do konca sezóny. Ozaj veľmi dúfam, že Ferrari to čoskoro zvládne. Trpezliví tifosi si to zaslúžia," skonštatoval Talian.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac