spravy.sk spravy.sk

Brawna potešila reakcia fanúšikov na nové pravidlá pre rok 2021
zdroj: Mercedes AMG Petronas

Brawna potešila reakcia fanúšikov na nové pravidlá pre rok 2021

Nové pravidlá pre rok 2021 len nedávno uzreli svetlo sveta. Sčasti boli tvorené najmä pre fanúšikov, aby Formula 1 priniesla väčšiu šou. Ross Brawn je veľmi potešený spätnou väzbou, ktorá prišla od publika po zverejnení nových pravidiel.

Tieto regulácie majú priniesť väčšie množstvo manévrov, mnoho súťaženia a veľa vzrušujúcich momentov pre fanúšikov. Prvýkrát sa v F1 zavedú aj obmedzenia týkajúce sa rozpočtového stropu. Ten bude po novom na úrovni 175 miliónov eur. Brawn po pretekoch v USA vysvetlil, ako mohla Formula 1 vyzerať, ak by úvahy fanúšikov už v minulosti išli viac do popredia.

„V minulosti sa zmeny pravidiel príliš často uskutočňovali ako reakcia na dočasné problémy. Tentoraz bola metodika úplne odlišná. Tieto pravidlá boli premyslené, študované a definované skutočne holistickým spôsobom, berúc do úvahy najmä to, čo fanúšikovia chcú. Na konci dňa sú oni tými najdôležitejšími osobami v oblasti športu, pretože to robíme pre nich,“ povedal 64-ročný Brit.

„Môžete mať najlepších vodičov, najrýchlejšie a technologicky najvyspelejšie autá, najkrajšie a najnáročnejšie pretekárske okruhy, ale ak sa o to fanúšikovia nezaujímajú, tak to celé robíte zbytočne.“ 

Šéf F1 pre motoršport sa vyjadril, že ešte stále existuje veľmi veľa práce, ktorú je potrebné vykonať, aby sa pravidlá dotiahli do dokonalosti.

„Teší nás, ako fanúšikovia prijali nové pravidlá. Uvedomujeme si, že v nasledujúcich mesiacoch musíme spraviť ešte veľa práce, aby sme tieto nové regulácie upravili a doladili. Medzitým môžu všetci začať pracovať na vytvorení novej Formuly 1. Neexistuje už cesta späť,“ dodal Ross Brawn.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: FIA

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac