spravy.sk spravy.sk

Odíde Renault už na konci tejto sezóny?
zdroj: twitter.com

Odíde Renault už na konci tejto sezóny?

Renault má novú šéfku menom Clotilde Delbosová, za ktorou stojí samotný francúzsky prezident Emmanuel Macron. Ten ju otvorene podporuje a má do toho čo hovoriť, pretože Francúzsko ako štát má v Renaulte 15-percentný podiel.

Delbosová je známa ako fanúšička šetrenia a aj preto sa otvorene hovorí o tom, že Renault môže vo Formule 1 čoskoro skončiť. Auto Bild Motorsport priniesol informácie o tom, že v padoku v Austine sa o tom diskutovalo so zástupcami FIA i Liberty Media.

Bol by to veľmi nečakaný krok, ale niečo podobné sme zažili už pred desaťročím, keď sa zo športu v zásade okamžite vytratili Toyota, Honda či BMW. Nuž a situácia sa môže ľahko zopakovať, hlavne keď Delbosová vôbec nie je naklonená F1.

Ale čo by potom bolo s Danielom Ricciardom a Estebanom Oconom? Nemohol by sa Ricciardo vrátiť do Red Bullu? 

"Naši jazdci sú už zafixovaní, miesto tu nie je," odvetil Helmut Marko, ktorý odmietol aj možnosť, že by niektoré tímy nasadili tri autá: "O tom sa ani nediskutovalo. Kto by to zaplatil? Skôr treba očakávať, že tento tím by okamžite prevzal niekto iný."

Podľa spomínaného zdroja by kandidátom na tento počin mohol byť ruský miliardár Dmitrij Mazepin, ktorý hľadá miesto pre svojho syna Nikitu. Nuž a teoreticky by sa o niečo podobné mohli pokúsiť aj zoskupenia ako Panthera či Campos, ktoré avizujú záujem o vstup do športu.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac