spravy.sk spravy.sk

Massa si myslí, že by Leclerc mal dostať viac uznania
zdroj: Venturi Formula E Team

Massa si myslí, že by Leclerc mal dostať viac uznania

Brazílsky pilot Felipe Massa zložil poklonu Charlesovi Leclercovi za to, ako fantasticky sa v sezóne 2019 predviedol. Ľudia z prostredia športu a fanúšikovia podľa jeho názoru nedokázali doceniť, v akej situácii sa Monačan nachádza a spôsob, ako s ňou popasoval.

Leclerc sa nedávno vyjadril, že je spokojný so svojou prvou sezónou vo Ferrari. Aby aj nie, sedemkrát stál na pole position a dokázal vyhrať dve veľké ceny, vrátane tej najcennejšej. V Taliansku Charles ukázal, v čom zrejme spočíva jeho najväčšia prednosť.

„Je to veľmi talentovaný chalan, ale mňa najviac ohúrila jeho hlava a schopnosť zvládať tlak,“ povedal v rozhovore pre Motorsport.com Felipe Massa. „Nedokážem posúdiť, či je rýchlejší alebo pomalší než Max, ale stáť sedemkrát na pole position počas svojej prvej sezóny vo Ferrari hovorí za všetko. Urobil niekoľko chýb, stále však musíme uvážiť jeho limitované skúsenosti a fakt, že to bol jeho prvý rok v top tíme.“

„Je to budúci majster sveta a myslím, že na to nebudeme musieť čakať dlho. Nie je vylúčené, že tento cieľ môže dosiahnuť ešte pred Verstappenom,“ hovorí Massa.

Brazílčan veľmi dobre vie, aké to je byť súčasťou Ferrari. Pretekať za tento tím znamená permanentný tlak a tento faktor mnohí značne podceňujú. Aké ťažké je prispôsobiť sa životu v tomto tíme?

„V mnohých aspektoch na to potrebujete byť pripravený. Musíte sa naučiť zvládať tlak médií, fanúšikov a aj ten vlastný. Nie je to nič jednoduché, ale Charles sa s tým dokonale vyrovnal. Je to skvelý chalan a skutočne nedostal toľko uznania, koľko by dostať mal,“ uzavrel Massa.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Felipe Massa

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac