spravy.sk spravy.sk

Grosjean: Vieme, že budúci rok by mal byť lepší
zdroj: Haas F1 Team

Grosjean: Vieme, že budúci rok by mal byť lepší

Minulú sezónu zakončil Haas s 93 bodmi na konte a obsadil piatu priečku v pohári konštruktérov. V tomto ročníku má zatiaľ len 28 bodov a drží bezútešné deviate miesto pred Williamsom. Nálada v tíme je teda ponurá.

Domáci víkend v Austine bol pre Haas ďalšou katastrofou. Auto opäť nefungovalo a bodovaným priečkam boli piloti stajne na hony vzdialení. Tím tak zaznamenal v tejto sezóne už štrnásty víkend bez bodového zápisu z celkových devätnástich. Aj pilot tímu Romain Grosjean priznáva, že zvládnuť záver sezóny so vztýčenou hlavou je veľmi náročné.

„Je to ťažké, ale stále držím hlavu hore,“ povedal pre RaceFans Grosjean. „Všetci sme pretekári, všetci súťažíme, všetci chceme len to najlepšie. V tíme však môžete cítiť, že je to ťažké.“

„Nikdy nie je dobré, keď už len rátate koľko pretekov ešte chýba do konca sezóny. Sme ľudia, tiež máme city a chceme byť konkurencieschopní,“ hovorí Grosjean. „Počúvate o tom, ako v Mercedese v piatok v Mexiku hovorili, že to bude ťažký víkend, bude to príšerné a podobne. A nakoniec vyhrajú. My máme ťažké víkendy už dlho.“

Haas túto sezónu už v podstate zabalil. Jeho súčasné auto je akýmsi hybridom špecifikácie zo začiatku sezóny a niektorých vylepšení, ktoré sa neukázali ako slepá ulička. Doma v Austine tím testoval aj nový koncept predného krídla. Sústredenie v americkom tíme je tak jasne nasmerované smerom k sezóne 2020.

„Myslím, že v tomto momente je najlepšie pokúsiť sa čo najtvrdšie zapracovať smerom do budúcej sezóny, vieme, že budúci rok by mal byť lepší,“ uzavrel Grosejan.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Romain Grosjean

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac